Hranice architektury : Města bez bariér

Zdroj
Alžběta Stodolová, Architekti bez hranic, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
01.12.2019 09:45
Praha

Cyklus veřejných diskuzí Hranice architektury, které pořádá organizace Architekti bez hranic, se týká přesahu architektury do běžného života. Pozvání k diskusi na téma Města bez bariér přijali architekt Jan Tomandl a sportovec Zbyněk Švehla. Debata se uskuteční v  úterý 3. prosince 2019 od 19:00 hodin ve Skautském institutu, Staroměstské náměstí 4/1 v Praze. 

Zbyněk Švehla je prvním Evropanem na vozíku, který dokončil Ironman na Havaji. Vystudoval obor Finance na VŠE a nyní se věnuje projektu prevence dětské úrazovosti Všeobecné zdravotní pojišťovny. Zbyněk je na vozíku po pádu z kola. Mezi jeho největší záliby patří sport, věnuje se především cyklistice (handbike), triatlonu a rekreačně hraje basketbal.

Jan Tomandl se od roku 2012 věnuje v Pražské organizaci vozíčkářů koncepční práci a konzultační činnosti v oblasti odstraňování bariér v architektuře, dopravě a veřejném prostoru. Je členem několika komisí a pracovních skupin při Magistrátu hlavního města Prahy, Národní rady osob se zdravotním postižením ČR nebo Úřadu vlády ČR. Je také doktorandem a výzkumným pracovníkem na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články