Architekt v praxi 2017 : mjölk

Zdroj
FA VUT, Brno
Vložil
Tisková zpráva
06.12.2017 07:00
Brno

Staré Brno

Jan Mach
Jan Vondrák
Lukáš Holub
mjölk architekti

V rámci přednáškového cyklu 'Architekt v praxi' určeného pro studenty 2. ročníku MSP se ve středu 6. prosince 2017 v 17:00 hodin uskuteční v místnosti A211 na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně, Poříčí 5 přednáška Jana Macha, Jana Vondráka a Lukáše Holuba z libereckého ateliéru mjölk architekti.

Jan Mach (*1981 Mělník) jako vášnivý cestovatel navštívil mimo jiné Aljašku, Gruzii, Arménii, Indii, Írán a Keňu. Během studií započal intenzivní spolupráci s prof. Martinem Rajnišem, u něhož diplomoval. Po ukončení studia na FUA TUL v roce 2008 spoluzaložil vlastní ateliér.

Jan Vondrák (*1981 Příbram) během svého studia na TU Liberec prošel několika českými kancelářemi, pracoval jako architekt pro Českou televizi a stihl se podívat na Havajské ostrovy, západní i východní pobřeží Spojených Států a Aljašku. Po ukončení studia na FUA TUL v roce 2008 spoluzaložil vlastní ateliér.

Lukáš Holub
(*1977 Humpolec) absolvoval Fakultu umění a architektury, Technická univerzity v Liberci. Po ukončení studia v roce 2008 začal pracovat v ateliéru mjölk.

mjölk architekti (*2008 Liberec) sedm dní po ukončení studia na liberecké Fakultě umění a architektury jsme založili nad česko-švédským slovníkem architektonické studio Mjölk architekti. Po několika letech se z bláznivého klukovského snu stala uznávaná architektonická kancelář. Naši architekturu nejlépe charakterizuje severská koncepční jednoduchost, materiálová pravdivost a mladická rozvernost. Spolupracujeme nejen se soukromými investory, ale i s městy a obcemi. Zajímáme se o to, co se děje kolem nás. Organizujeme filmový festival Kino Liberec a sérii běžeckých závodů Divočina. Široké portfolio projektů doplňujeme učením na liberecké Fakultě architektury a účastí na českých i zahraničních workshopech a přednáškách.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články