Přednáška o žácích architekta Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku

Zdroj
Rakouské kulturní fórum
Vložil
Tisková zpráva
21.05.2007 14:05
V Rakouském kulturním fóru v Praze se ve středu 23. května uskuteční přednáška Jindřicha Vybírala na téma žáci Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku.

Jindřich Vybíral je profesorem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současnosti vychází v nakladatelství Böhlau jeho kniha Junge Meister (Mladí mistři), která se stejně jako přednáška zabývá tvorbou sedmi osobností spojených s Moravou a se Slezskem, jež se sešly ve škole architektury Otto Wagnera na vídeňské Akademii výtvarných umění. Tito architekti, ke kterým mimo jiné patří Josef M. Olbrich, Josef Hoffmann, Leopold Bauer a Hubert Gessner, se průběžně vypracovali na špičku moderní architektury ve střední Evropě. 

Přednáška v češtině se koná v přednáškovém sále Rakouského kulturního fóra v Praze (Jungmannovo nám. 8, Praha 1) ve středu 23. května od 18 hodin.

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů, vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.
0 komentářů
přidat komentář