Ohlédnutí za Pecha Kucha Night Ostrava: Volume 4

Dům umění zaplavili příznivci PKNO

Zdroj
PKNO
Vložil
Tisková zpráva
14.06.2011 09:45
Čtvrtá, výroční, PechaKucha Night Ostrava se po všech stránkách povedla. Večer, na kterém prezentují osobnosti vizuálního umění svou tvorbu, nápady a postřehy oživila minulou sobotní noc prostory Domu umění v Ostravě. Netradiční akce přilákala přes 600 diváků a představila taková jména jako třeba Jan Čapek či Petr Kvíčala.

„Klobouk dolů, skvěle zorganizovaná akce. Výborně jsem se bavil a rozhodně přijdu znovu. Takováto akce Ostravě opravdu chyběla!“ těmito slovy popisuje své pocity advokátní koncipient Jiří Klega, jeden z účastníků sobotního večera. „Z naší strany šlo o důstojné zakončení prvního roku projektu PechaKucha Night v Ostravě. Náš záměr je inspirovat, nadchnout, představit kreativní tvůrce a v neposlední řadě vytvářet nová spojení mezi obory i lidmi. To vše se nám, doufám, v sobotu povedlo.“ sděluje za organizátory dojmy Martin Lindovský.
Prezentací ve formátu 20x20 (20 snímků, každý běží přesně 20 vteřin – každá prezentace tak trvá 6 minut 40 vteřin) se představila pestrá škála umělců – od jednoho z nejvýznamnějších současných výtvarníků Petra Kvíčaly, který nedávno otevřel výstavu v pražském DOXu, přes mladé tvůrkyně originálních, mnohdy velmi kontroverzních, doplňků značky Minimon - Petru Cihlářovou a Moniku Lysou, po průmyslového designéra Jana Čapka, jehož dílo, plastové obaly minerálních vod Mattoni a Aquila, či půllitry pivních značek Radegast a Kozel, drží většina z nás v ruce prakticky dennodenně. O úspěchu akce hovoří také afterparty, která trvala do ranních hodin a kde měli účastníci s prezentujícími i organizátory možnost diskutovat o libovolných tématech.
PechaKucha Night proběhla v Ostravě již po čtvrté, místo konání se pokaždé mění. První večer architektury, designu a spřízněných oborů se konal v srpnu loňského roku v Provozu Hlubina, který je součástí areálu Dolních Vítkovic. Projekt pochází z Japonska a získal si v Ostravě velké množství fanoušků, o čemž vypovídá i návštěvnost jednotlivých pokračování, bezplatné lístky na akci mizí v řádech hodin.

Příští PechaKucha Night proběhne v Ostravě na podzim. Pro více informací, fotografie a záznamy z prezentací navštivte oficiální facebookové stránky projektu nebo webové stránky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články