kruh jaro 2014: Fabio Gramazio + Toni Kotnik

Zdroj
Iveta Čermáková, Kruh
Vložil
Tisková zpráva
14.05.2014 12:30
Toni Kotnik
Fabio Gramazio

Občanské sdružení Kruh a prestižní Fakulta architektury na ETH v Curychu si vás dovolují pozvat na další přednáškový večer z cyklu „Švýcarsko-české inspirace“, který je spolufinancován z Fondu partnerství programu švýcarsko-české spolupráce. Tato dvoupřednáška se bude věnovat aktuálnímu tématu: konstruování architektury v digitálním prostředí.

Jak roboti mění architekturu? Co nového do navrhování a stavění přináší potenciál současné digitální technologie? Jak dalece konstrukce ovlivňuje architekturu? Jaká je dynamika vztahů mezi návrhem, geometrií a samotnou stavbou?

Tyto a další otázky zodpoví 15. května v 19.30 v Kině Světozor švýcarští architekti Fabio Gramazio a Toni Kotnik, kteří se zabývají výzkumem a vývojem nových řešení v oblasti konstrukce a materiálů. Zkoumají možnosti propojení datových informací a hmoty, programování a konstrukce, které nazývají „Digitální materiálnost“. Jsou fascinováni tím, jak tyto těsné interakce dávají vzniknout zcela nové estetické kvalitě architektury. 


Fabio Gramazio se věnuje počítačovému designu, robotické výrobě a materiálové inovaci. Od roku 2005 vede dvojice Gramazio & Kohler oddělení architektury a digitální výroby na ETH v Curychu, kde založili první robotickou laboratoř pro architekturu. Fabio Gramazio je průkopníkem v oblasti nových metod navrhování a stavění pomocí průmyslových robotů. Je spoluautorem knihy Robotický dotek (The Robotic Touch, 2014) s podtitulem „Jak roboti mění architekturu“.

Přednáška nazvaná „Navrhování založené na pravidlech/Digitální materiálnost a hylémorfní tektonika“ je již třetí přednáškou úspěšného cyklu, který představuje současnou švýcarskou architekturu českému publiku. 


Přednáška je v angličtině, tlumočena do češtiny, pro všechny zdarma.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články