Herwig Spiegl představí vídeňský ateliér AllesWirdGut

CCEA
Vložil
Tisková zpráva
08. 04. 2006 18:15
Centre for Central European Architecture ve spolupráci s RSTS zve na přednášku, na které Herwig Spiegl představí architektonické studio z Vídně AllesWirdGut.
Ve čtvrtek 20.4.2006 v 18.00 hodin v centrále Raiffeisen stavební spořitelny, Koněvova 99, Praha 3.

Kvůli omezené kapacitě sálu svou účast registrujte předem na e-mail info@ccea-info.org
Přednáška uvede výstavu z cyklu Architekti v RSTS. Dialog současného bydlení, mapující nejzdařilejší přestavby, nástavby a přístavby realizované aktuálně v České republice. Trvání výstavy 21.4.-30.6.2006

více info: www.ccea-info.org, www.alleswirdgut.ccAllesWirdGut
mladé, dynamické architektonické studio (s věkovým průměrem jen 32.8 let) se objevilo na rakouské scéně v roce 1999. Architekti si svoji kancelář zařídili ve Vídni, městě které je spolu se svým "bratříčkem" Grazem už několik let centrem progresivního architektonického dění v Rakousku.
zakládající členové studia: Spiegl Herwig, Marth Andreas, Passler Friedrich, Waldner Christian

Architekti z AWG si zakládají na otevřené struktuře. Pracují v týmu bez přísné hierarchie a předem dané specializace členů. Uplatňují pozitivní ideologii (jak je již postřehnutelné z názvu studia), žijí ve světě, kde je vše možné a nic není předem dané. Jako typičtí kontextualisté se nechají inspirovat místními podmínkami. Výsledky často bývají velice překvapivé. Jak sami tvrdí: "Zajímá nás obsah. Architektura pro nás není samoúčelná. Její účel, funkce stojí v popředí. Dobrá architektura nemá stát více, má jen více umět." Co umí architektura AWG dokazují jejich zdařilé realizace jako například Křesťanské centrum s farou v St.Antonu a s ním sousedící mateřská školka KIGA, jejíž interiér je navržen z perspektivy pohledu malého dítěte.
Odborná média v superlativech hodnotila i jejich rodinný dům, nazvaný Golden Nugget. Zde byli AWG jedním ze spolupracujících atelierů. Stavba svou přezdívku dostala kvůli neobvyklému extravagantnímu, "zlatavému" obkladu z Alucobondu. Struktura domu se vyznačuje prokomponováním dvou, jakoby do sebe proložených korpusů. Ty mohou být bez velkých přestaveb rozděleny na dvě bytové jednotky se samostatnými vstupy. Naprosto nevídaný, prostorově členitý koncept, kterého síla je od prvních skic v nezředěné formě propsaná až do nejjemnějších interiérových detailů, se zaslouženě stal hitem rakouské architektonické scény.
Architektura i design studia AWG rozhodně netrpí nedostatkem invence. Každý z členů je něčím originální, jedinečný a nezařaditelný. Překvapují nejen při prvním setkání.
Přesvědčit se o tom můžete na "povelikonoční" přednášce Herwiga Spiegla, člena studia, který 20.4.2006 o 18.00 pohovoří nejen o architektuře.

mediální partneři projektu: ERA21, www.archiweb.cz, Radio 1
0 komentářů
přidat komentář