Gerold Perler a Ruth Scheurer: Kongresové centrum Ferry Porsche

Antikvariát a klub Fiducia
Vložil
Tisková zpráva
27. 04. 2010 07:55
Přednáška německých architektů v rámci festivalu Architecture week Ostrava:

27. 4. v 18:00 | Antikvariát a klub Fiducia


Přednáška je rozdělena na dva bloky, v prvním představí architekti Kongresové centrum Ferry Porsche v Zell am See, které je v současné době zastoupeno na výstavě "Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa" v Kabinetu architektury ostravského Domu umění. V druhém bloku představí svou další tvorbu. Přednášku pořádá SPOK ve spoluráci s Fiducii, GVUO a finanční i organizační podporou Goethe-Institutu v Praze.  Přednáška s konsekutivním tlumočením, vstup zdarma.

"Akci pořádáme za vstřícného přístupu Goethe-Institutu v Praze, bez jejich finančního přispění a organizační pomoci si uskutečnění této přednášky v Ostravě nedokážu představit. Architektonické přednášky mají v Antikvariátu a klubu Fiducia svou mnohaletou tradici. Jsme rádi, že tuto tradici můžeme obohatit o přednášku architektonické dvojice Gerolda Perlera a Ruth Scheurer. Byl to právě tento klub, který pod dramaturgickým vedením Martina Strakoše s architektonickou tématikou v Ostravě začal."

"Gerold Perler a Ruth Scheurer jsou další významné osobnosti, které se snaží SPOK do Ostravy pozvat a představit zde jejich tvorbu a dílo, ale také těmto hostům ukázat Ostravu jako město, které na mapě Evropy nelze přehlédnout. Ostravu již na pozvání SPOK navštívil mj. Damjan Prelovšek (slovinský historik, světový specialista na dílo architekta J. Plečnika, fotograf), Ita Heinze-Greenberg (německá historička specializující se na dílo architekta E. Mendelsohna), Zygmunt Świechowsky (polský historik, znalec románské architektury, fotograf), Romana Schneider (německá historička, kurátorka výstavy Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa), Thomas Mayer (německý fotograf architektury) a další."
Jaroslav Němec, předseda občanského sdružení SPOK
0 komentářů
přidat komentář

Související články