Ze středověké tvrze v Letohradu vznikne hotelový komplex

Vložil
ČTK
21.01.2009 21:20
Kutná Hora

Zámek v Letohradě
Letohrad (Orlickoústecko) - Ze středověké tvrze v Letohradu na Orlickoústecku vznikne hotelový komplex. Měl by nabídnout 52 lůžek, restauraci i  výstavní prostory. ČTK to řekl starosta Petr Fiala s tím, že turisté, kteří by se chtěli v podhůří Orlických hor ubytovat, v současnosti moc na výběr nemají.
    "Kdyby přijel autobus turistů, tak se na jednom místě neubytují. Hotel na zámku má 20 míst, dalších 20 až 30 v penzionech, to není mnoho. V centru města měl být luxusní hotel, ale to bohužel padlo, tohle by mohla být kvalitní náhrada," řekl Fiala.
    Tvrz v místní části Orlice byla středověkým sídlem vladyků. V 16. století ji majitelé přestavěli na renesanční zámeček, o století později se z objektu stala sýpka. Podnikatel Pavel Tacl se nyní nechce o  projektu příliš bavit, prý počká, až získá všechna povolení a vše bude takříkajíc jisté, řekl ČTK.
    Hotel s 52 lůžky je projektován jako novostavba, která střechou naváže na barokní stodolu. V přestavěném zámečku podnikatel plánuje salonek, sál pro společenské akce a restauraci, druhé patro by měla zaplnit expozice knihtisku a knižní vazby. V gotickém sklepení tvrze by měla vzniknout expozice archeologických nálezů, v renesančním sklepení společenská místnost. U tvrze bude stát zastřešená terasa.
    Komplex doplní drobné objekty - brána, opěrná zeď, bašta a kočárovna. V celém areálu by mělo vzniknout 35 parkovacích míst pro osobní auta a dvě stání pro autobusy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články