Zastupitele Varů rozdělilo nové logo, někteří ho chtěli zakázat

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
17.01.2012 13:35
Karlovy Vary

Nové logo Karlových Varů
Karlovy Vary - Zastupitele Karlových Varů rozdělilo nové logo města a vizuální podoba materiálů, kterými se má prezentovat při své propagaci například na veletrzích. Vzhled nových vizuálních prvků si vybíralo městské infocentrum ve veřejné soutěži a schválila rada. Opoziční zastupitelé z ČSSD či ODS dnes označili logo za nepovedené. ČSSD žádala, aby se nesmělo používat a radnice se vrátila k původnímu. Její návrh neprošel o dva hlasy.
    K návratu k původnímu logu vyzval zastupitel Richard Ullisch (ČSSD), který poznamenal, že se nahrazuje předchozí, podle něho výtvarně zdařilý symbol města. Jiří Kotek (Alternativa) označil nový výtvarný počin za vánoční halucinací. "Není to žádná banalita, ale poměrně závažný problém. Logo včetně dalších vizuálních prvků je tím, čím se město prezentuje také v zahraničí. V soutěži bylo pouze 17 návrhů, a to je dost málo. Chyběli mi tam renomovaní autoři," konstatoval Kotek.
    Karlovy Vary dosud používají jako logo název města, kdy jeho dvě slova od sebe odděluje červený oblouk symbolizující výtrysk Vřídla. Od letoška ho na všech materiálech nahradí logo, jemuž dominuje název města s tím, že Karlovy jsou v barvě modré a Vary v červené. Na konci je potom připojeno označení pro stupně teploty. Návrh obhajoval primátor Petr Kulhánek (KOA) s tím, že staré logo bylo solitérní bez návaznosti na další grafické prvky využívané městem. "Nové logo toto propojení umožní," uvedl.
    Odmítl připomínky opozice, že zavedení nového loga připraví město zbytečně o značné peníze, které by bylo možné využít účelněji. Nejvyšším přímým nákladem je 150.000 korun, což je autorská odměna vyplývající ze smlouvy o dílo uzavřené s vítězem soutěže, podotkl primátor. Podle něho město už téměř půl roku vzhledem k chystané změně loga neobjednávalo nové tiskopisy a spotřebovávalo dříve nakoupené. "Materiály, ať už dopisní papíry města nebo jiné tiskoviny, již vytiskneme s novým logem," dodal.
    Nová vizuální podoba se dotkne i městských webových stránek a změní se grafická podoba Radničních listů, které město vydává. Autorkou nového loga a vizuální podoby propagačních materiálů je jedenatřicetiletá grafička Eva Hudečkové z Plzně. Navrhovala například design objektů a realizovala grafické práce pro projekt Pouť k planetám pro Techmania science centre v Plzni. Také se účastnila několika mezinárodních výtvarných workshopů nebo výstav, třeba projektů Plzeňské lavičky 2006 nebo Evropa bez bariér.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Nedívím se, že se logo nelíbí.
Dalibor Černý
19.01.12 03:50
zobrazit všechny komentáře

Související články