Zájemci o lukrativní pozemky v centru Ostravy nepodepsali smlouvy

Zdroj
Vlastimil Vyplel
Vložil
ČTK
09.02.2011 21:00
Ostrava

Ostrava - Zájemci o dva lukrativní pozemky v centru Ostravy dosud s městem nepodepsali smlouvy o koupi, které jim město poslalo už před několika měsíci. Primátor Petr Kajnar (ČSSD) dnes novinářům řekl, že rada navrhuje zastupitelstvu schválit ustanovení, podle něhož by kupující museli smlouvy podepsat do 90 dnů. Jeden pozemek je po bývalé květinové síni na okraji Masarykova náměstí, druhý je na Seidlerově nábřeží. Jak zjistila ČTK od zástupců firem, první z nich se s městem ještě nedohodla na podmínkách, druhá hledá investory.
    "Většinou investoři o pozemky usilovali, ještě se nám nestalo, že by s podpisem tak otáleli," řekl Kajnar. Uvedl, že pokud zastupitelstvo návrh schválí a zájemci do 90 dnů nepodepíšou, smlouvy zaniknou a město bude moci pozemky nabídnout jiným zájemcům.
    Výběrové řízení na prodej pozemku po květinové síni vyhrál už v roce 2009 podnikatel Lukáš Semerák. ČTK dnes řekl, že tam jeho firma Bonte Real chce stavět, ale zatím se nedohodli s městem ohledně parkovacích míst. "V návrhu, se kterým jsme vyhráli, byl dům bez parkovacích stání. Pak si ale město dalo podmínku, že tam musíme vybudovat podzemní garáže," řekl Semerák. Primátor Kajnar už dříve řekl, že město udělalo chybu, protože nestanovilo při prodeji pozemku žádné podmínky týkající se dopravy.
    Semerák uvedl, že samotná stavba podzemních garáží mu nevadí, podzemní parkovací stání budou i u dvou objektů, které momentálně v centru Ostravy jeho firma staví. "Znamenalo by to ale, že postavíme něco, co bude v  rozporu s návrhem, se kterým jsme soutěž vyhráli. Navíc bychom pak museli ještě řešit průjezd přes pěší zónu," řekl Semerák. Uvedl, že stavba v pěší zóně má specifika, na která město předem nemyslelo. "Můj názor je, že podmínky byly špatně vypsané a nejde udělat jiná varianta než nová soutěž," řekl Semerák. Pokud by smlouvu nepodepsal a na pozemek by bylo vypsáno nové výběrové řízení, nevyloučil, že by se do soutěže znovu přihlásil. V domě, který chce postavit, by měly být byty a cukrárna.
    Jednatel společnosti Nové Zahražany, která chce koupit pozemky na Seidlerově nábřeží, Michal Šourek dnes ČTK řekl, že firma má o pozemky stále zájem a chystá se smlouvu podepsat. "Důvodem, proč jsme zatím smlouvu nepodepsali, je negativní vývoj ekonomické situace na Ostravsku. Někteří investoři odstoupili a hledáme za ně nové," uvedl. Společnost podle něj chce smlouvu podepsat do tří měsíců. Na plánech postavit na nábřeží polyfunkční dům se nic nemění. "V obou úrovních parteru by měly být restaurace, obchody a služby. Co bude nad nimi, ještě upřesňujeme," dodal jednatel.
0 komentářů
přidat komentář