Začala bitva o nejdražší pozemek v Praze

Vložil
ČTK
27.01.2010 09:10
Praha

foto: www.znamenictyr.cz
Praha - Společnost Ditrich, která před lety koupila na nároží Národní třídy a Mikulandské ulice pro výstavbu luxusního hotelu nejdražší parcelu, jaká se kdy v Praze prodala, stále nemá pro svůj záměr investora. Pokud ho brzy nesežene, hrozí jí podle dnešního deníku E15, že o pozemek přijde.
    Podle informací E15 došla PPF bance trpělivost a pokud Ditrich okamžitě nesežene investora, pozemek i přilehlý barokní Schönkirchovský palác firmě sebere. "Banka nám termín, ve kterém chce realizovat zástavu, o něco prodloužila. Nyní vedeme jednání s investorem z Abú Zabí, dokonce jsme zástupce banky pozvali i na jednání, kde by měl být investor přítomen," řekl E15 člen představenstva společnosti Ditrich Michal Větrovský.
    Společnost PPF se k  jednáním nevyjádřila. "PPF banka je vázána bankovním tajemstvím a obchody se svými klienty nekomentuje," řekl deníku mluvčí PPF Milan Tománek.
    Na proluce, za jejíž metr čtvereční zaplatila před pár lety společnost Ditrich 243.000 korun, měl podle původních plánů již v současné době stát pětihvězdičkový Sofitel. Je tam však stále parkoviště, poznamenává E15.
    "V současné krizi je obtížné nalézt investora. Ten, se kterým nyní jednáme, je však členem královské rodiny emirátu Abú Zabí, a ten problémy s  penězi nemá. Termín jednání, které se již mělo uskutečnit, se bohužel posunul," tvrdí Větrovský.
    Společnost Ditrich do pozemku investovala téměř 200 milionů korun. Dalších 185 milionů korun zaplatila Svazu průmyslu za Schönkirchovský palác, který k parcele přiléhá. Podle původních plánů měla do Prahy přijít společnost Accor se značkou Sofitel. Do luxusního hotelu nabízejícího 170 pokojů chtěla investovat až 1,5 miliardy korun. Kvůli krizi, která přinesla mimo jiné nízkou obsazenost hotelů, od projektu upustila.
    Po krachu jednání s těmito investory se společnosti Ditrich nepodařilo přivést nové. Společnost Ditrich podle výpisu z obchodního rejstříku na konci loňského roku opustil někdejší předseda představenstva Karel Goláň, který měl projekt hotelu na Národní třídě na starosti, píše dnešní E15.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
zobrazit všechny komentáře

Související články