Waltrovka je v Letňanech, jinonický areál se přestaví

Vložil
ČTK
14.07.2008 20:15
Praha

Praha - Strojírenská firma Walter Engines dokončila stěhování z pražských Jinonic do nového průmyslového areálu v Letňanech. Příští rok by tak v Jinonicích česko-irská developerská společnost Red Group mohla začít práce na výstavbě nového kancelářského a bytového komplexu. Red Group o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Celková investice do přestavby bývalých průmyslových pozemků bude podle firmy činit zhruba deset miliard korun.
    "Zajistili jsme hladké přemístění výroby z Jinonic a provoz značky Walter tak může pokračovat v lokalitě, která je domovem letectví a je zároveň vhodná pro průmyslovou výrobu," uvedl generální ředitel Red Group Barry Cullen.
    Developer nyní připravuje výběrové řízení na demolici starých průmyslových budov. Očekává, že územní rozhodnutí na přestavbu areálu získá začátkem příštího roku. V roce 2009 chce začít také stavbu první fáze projektu. V jejím rámci má vzniknout 100.000 metrů čtverečních moderních kanceláří a 1500 bytů. Na bývalých průmyslových pozemcích má být vybudováno také náměstí.
    "Projekt by měl být realizován ve třech stavebních fázích a dokončení plánujeme v horizontu pěti let," řekla ČTK mluvčí firmy Lucie Formandlová.
    Realitní odborníci vnímají projekt kladně. Podle Dušana Šťastníka z  realitní poradenské společnosti King Sturge je to jeden z nejambicióznějších developerských záměrů tohoto typu v metropoli. "Nespornou výhodou je lokalita, která je ideální pro vytvoření nové čtvrti s rezidenčním, ale i komerčním elementem," řekl ČTK Šťastník.
    Developerská a investorská společnost Red Group působí na českém trhu s nemovitostmi od roku 1992. V současné době realizuje projekty v Praze, Brně, Ostravě a Staré Boleslavi a připravuje dalších sedm projektů o celkové rozloze 300.000 metrů čtverečních.
    Walter Engines (dříve Motorlet) se specializuje na výrobu turbovrtulových motorů a leteckých certifikovaných komponent a provádění jejich generálních oprav. Dokončení převzetí firmy nedávno oznámila americká společnost GE Aviation.
0 komentářů
přidat komentář

Související články