VŠTE v Českých Budějovicích bude modernizovat areál

Vložil
ČTK
20.08.2007 16:55
České Budějovice

České Budějovice - Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) v Českých Budějovicích připravuje rozšíření a modernizaci areálu v Okružní ulici, kde sídlí. Cílem investice za desítky milionů korun je vytvořit během několika let nové zázemí pro studenty a kongresové centrum. Modernější budou také současné prostory školy, řekla dnes ČTK Ivana Kerlesová z agentury Komunik.

Nejdřív vznikne několikapatrová budova, v níž se postupně soustředí převážná část výuky. "V první fázi chceme vystavět vedle dosavadních budov celý nový areál, který doplní chybějící zázemí školy. V areálu budou umístěny dvě posluchárny pro stovku studentů, které nám nyní chybí, dále laboratoře, knihovna, centrální šatny, atrium pro pořádání výstavních akcí či jako zázemí pro studenty a kongresové centrum," uvedla Petra Bednářová z VŠTE.
V další fázi je v plánu stavba výtahu a schodiště v prostorách, kde jsou nyní ubytováni studenti a které zároveň slouží jako evakuační budova pro potřeby Jihočeského kraje. Další etapa počítá s vybudováním studentského klubu a restaurace v blízkosti současné tělocvičny, které by měly sloužit i veřejnosti.
Vedení školy chce začít s přestavbou hned, jakmile získá alespoň část pozemků v areálu Okružní ulice do svého vlastnictví. Nyní pozemky patří Jihočeskému kraji a škola je pouze jejich nájemcem. Náklady na modernizaci škola odhaduje na několik desítek milionů korun, peníze se bude snažit získat z programů Evropské unie.
Vysoká škola technická a ekonomická je nejmladší veřejnou vysokou školou v České republice. Vznikla letos v lednu, od podzimu bude tříletý bakalářský obor Ekonomika a management navštěvovat 356 studentů, upřesnila Kerlesová.
Zároveň škola požádala o akreditaci studijních oborů zaměřených na stavebnictví. Ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze připravuje od října společnou výuku bakalářského oboru Stavební inženýrství. Vytvoření detašovaného pracoviště v Budějovicích musí ještě schválit akreditační komise, která bude rozhodovat v druhé polovině září.
0 komentářů
přidat komentář

Související články