Ve Zlíně vznikne nový obytný komplex se 127 jednotkami

Vložil
ČTK
01.08.2008 09:25
Zlín

Zlín - Ve Zlíně vznikne nový obytný komplex se 127 bytovými jednotkami. V lokalitě Křiby jej postaví zlínská stavební firma PSG-International. Stavební práce už začaly, dokončení stavby je předběžně plánováno na srpen příštího roku. První nájemníci by se do nových bytů mohli nastěhovat zřejmě už za rok na podzim. ČTK o tom informoval Martin Doležal z PSG-International. Investorem stavby je zlínská společnost AIP development.

    "Jde o velmi zajímavou nabídku bytů, protože územní plán už nedovoluje okolní zeleň zastavět dalšími stavbami," uvedla Ivana Otradovcová z firmy PSG. Bytový komplex se bude skládat z několika propojených objektů a zájemcům nabídne spektrum jednopokojových až čtyřpokojových bytů. Součástí stavby bude i 98 parkovacích míst, dalších 47 míst pro automobily vznikne i v okolí domu.
    Zlínská společnost PSG-International se specializuje především na dodávky energetických a průmyslových staveb v České republice i v zahraničí, věnuje se však i bytové výstavbě. Ve Zlínském kraji už firma postavila například výrobní halu společnosti Preciz v Otrokovicích nebo logistické a administrativní centrum firmy Lapp Kabel. "Stavíme v Rusku, na Ukrajině a chystáme se i do Asie, ale Zlínsko nehodláme opouštět. Máme tady sídlo a proto tady chceme být vidět," vysvětlil obchodní ředitel firmy Aleš Ullmann.
    AIP development stavbu komplexu financuje ve spolupráci s Komerční bankou. "Celý průběh stavby je finančně zajištěn. Všechny prostředky jsou na vázaném účtu pod kontrolou banky a lze je použít pouze pro stavbu v rámci rozpočtů," uvedl Petr Košacký z investorské firmy.
    Bytová výstavba ve Zlínském kraji v posledních letech roste. Podle Českého statistického úřadu zde jen za první čtvrtletí letošního roku stavbaři dokončili 269 nových bytových jednotek, stavbu dalších 380 pak zahájili. Jednou z nejatraktivnějších lokalit regionu je právě krajské město, kde podle odborníků zájem o nové byty roste především díky dobré dopravní infrastruktuře a možnostem pracovního uplatnění.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Odborníci?
Ivan Kantorek
02.08.08 01:51
zobrazit všechny komentáře