V Železné Rudě začne příští rok vznikat obří golfové hřiště

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
06.12.2009 11:35
Jihlava

Železná Ruda (Klatovsko) - Město Železná Ruda hledá investora na stodvacetihektarový golfový areál. Stavba osmnáctijamkového hřiště, připravovaná městem třetím rokem, má začít příští rok. Lokalita se výrazně zatraktivní, řekl ČTK starosta Michal Šnebergr. Náklady na stavbu budou v desítkách milionů korun.

    "Po všech peripetiích teď poslední prosincové zastupitelstvo schválí zařazení celé plochy do územního plánu," dodal. Podle starosty nebude město vyhlašovat výběrové řízení, protože záměr už je dlouho v povědomí zájmových subjektů. Původně měla zájem německá strana, kde se ale nakonec záměr nepodařilo projednat a vše tak dořešila česká Železná Ruda. "Proto bylo to zdržení. Nyní už je za námi velký posun, a proto předpokládáme, že do toho půjdou hlavně čeští investoři. Zájem je i této těžké době, protože projekt je atraktivní také tím, že je v horské oblasti a na Železnorudsku," vysvětlil Šnebergr.
    Majetková struktura není složitá. Minimum pozemků má město, většinu drží Lesy ČR a soukromý vlastník. Se záměrem souhlasily. Město chce, aby investor využil v zimě golfové plochy pro běžkaře, podobně jako fungují na německé straně. Podle starosty je více než dvouletá doba příprav náročného projektu solidní hlavně vzhledem k tomu, že areál bude v chráněné krajinné oblasti a akce si navíc prošla zásadní změnou stavebního zákona. "Golf a nová lanovka na Pancíř jsou zásadními aktivitami v koncepci změn rozvoje území města a okolí," dodal Šnebergr.
    Profesionální plochu požadují turisté, kteří by do města přejížděli ze 17 kilometrů vzdáleného Zwieselu, kde je nejbližší hřiště, a z cvičné louky Liščí u Nýrska. Golfisté nechtějí zůstávat na jednom místě a rádi se v lokalitě přesouvají, dodal starosta.
    Hřiště by vzniklo na volných loukách na levé straně od silnice ke státní hranici. "Naší podmínkou je maximálně zachovat přírodní charakter všech ploch," dodal starosta.
    V Plzeňském kraji jsou profesionální hřiště v Alfrédově na Tachovsku, v Dýšině a Spáleném Poříčí na Plzeňsku a v Darové na Rokycansku. Další šestnáctihektarové mistrovské hřiště s devíti jamkami vznikne do dvou let v příhraniční lokalitě Liščí louka u Nýrska.
0 komentářů
přidat komentář