V Třinci spěje k závěru stavba nové haly Werk Aréna

Vložil
ČTK
07.04.2014 21:15
Třinec (Frýdecko-Místecko) - V Třinci spěje k závěru stavba nové haly Werk Aréna, která bude sloužit hlavně místním hokejistům. Stavba za přibližně 700 milionů korun má být hotova v polovině roku. Provozovatelem bude společnost HC Oceláři Třinec, která už začala prodávat permanentní vstupenky na hokejová utkání příští sezony. ČTK to řekl mluvčí společnosti Tomáš Želazko.
    V nové hale se nebudou konat jen sportovní utkání, ale i řada kulturních akcí. Stadion bude mít kapacitu více než 5000 diváků. Stavba začala v říjnu 2012. Přibližně třetinu stavby Werk Arény zaplatí dotace z Evropské unie.
    Na stadionu v Lesní ulici, který už dosluhuje, hrají hokejisté od roku 1967. Poslední, rozlučkovou akcí se starou halou bude v sobotu 3. května tradiční Hutnický den. Jeho hlavní hvězdou bude švédská rocková skupina Europe, spolu s ní vystoupí například kapely Divokej Bill a Wohnout.
    První akcí v nové Werk Aréně by měl být v srpnu kvalitně obsazený hokejový turnaj. Zúčastní se ho týmy, které reprezentují města, v nichž se vyrábí ocel - kromě Třince ostravské Vítkovice či Košice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články