V Praze se otevře nová škola architektury – ARCHIP

Zdroj
ARCHIP
Vložil
Tisková zpráva
31.03.2010 10:50
Regina Loukotová
Martin Roubík

V Praze je v současnosti připravována soukromá vysoká škola architektury s výukou v angličtině - Architectural Institute in Prague (ARCHIP). V loňském roce byla podána žádost o udělení státního souhlasu a akreditaci bakalářského studijního programu Architektura. Příslušné správní řízení probíhá na MŠMT ČR, samotný studijní program byl již projednán Akreditační komisí a koncem ledna doporučen ke schválení. 
      Záměr založit v Praze novou školu architektury vznikl v roce 2005 ve skupině kolem architektů Martina Roubíka (1949-2008) a Reginy Loukotové, která ARCHIP povede. Škola bude fungovat na mezinárodní bázi, s důrazem na podíl zahraničních studentů i vyučujících. Svou velikostí (přibližně 60 studentů v ročníku) a zaměřením vhodně doplní stávající instituce s výukou v oboru architektura v České republice, a tím rozšíří spektrum možností pro uchazeče o toto studium.
      ARCHIP bude fungovat také jako platforma architektury, zabývající se osvětovou a publikační činností. Škola bude v kontaktu s odbornou i širokou veřejností, a také s tuzemskými i zahraničními institucemi podobného zaměření. ARCHIP bude sídlit v prostorách Veletržního paláce, v Praze 7-Holešovicích, který je významným a památkové chráněným příkladem funkcionalistické stavby. Přímo ve Veletržním paláci také bude v brzké době otevřena informační kancelář. 
      Další důležité informace a podrobnosti (akreditace, studijní plán, vyučující, přijímací řízení, podmínky studia atd.) budou publikovány na základě výsledku správního řízení na MŠMT. Základní představení záměru a také aktuální zprávy o jeho vývoji jsou k dispozici na www.archip.eu.
37 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
To je bezva...
Thomas
31.03.10 03:49
Škola
David
31.03.10 04:53
kolik je jich potřeba?
Eva Sadílková
31.03.10 04:04
zobrazit všechny komentáře

Související články