V Litomyšli se losovali kupující parcel pro výstavbu domů

Vložil
ČTK
24.10.2015 23:30
Litomyšl (Svitavsko) - Litomyšl prodává 15 pozemků s vybudovanými inženýrskými sítěmi pro stavbu rodinných domů v lokalitě Na Prokopu. Aby zajistila rovný přístup všem kupujícím, zvolila radnice nepříliš obvyklou metodu. Cena za metr čtvereční byla pevně stanovena na 840 korun, zájemci podávali žádosti o konkrétní parcely, a to i o několik, a pokud o pozemek mělo zájem více lidí, rozhodoval los. První kolo otvírání obálek a losování s komplikovaným klíčem se uskutečnilo včera. Výměra pozemků se pohybuje od 466 do 944 m².

    "Celkem jsme obdrželi 25 žádostí. V nich bylo požadováno devět z 15 pozemků, losováno bylo o sedm z nich," sdělil ČTK vedoucí majetkoprávního oddělení radnice Pavel Chadima. Dva žadatelé dostali náhradní pozemky.
    Na 16 zájemců se pozemky nedostaly. Rada města by měla v pondělí schválit nové zveřejnění zbylých parcel, neúspěšní žadatelé se mohou přihlásit znovu.
    "Je třeba doplnit, že některé žádosti podle jmen a adres byly ze stejné rodiny, takže skutečných zájemců je podle mého názoru méně," dodal Chadima.
    Každý kupující musí složit zálohu na smluvní pokutu 350 korun za metr čtvereční. Bude mu vrácena v případě, že do čtyř let na pozemku postaví a zkolauduje stavbu pro bydlení.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Záloha na pokutu?
Lenka Štěpánková
27.10.15 06:45
zobrazit všechny komentáře