V K. Varech začala demolice nádraží, na jeho místě bude nové

Vložil
ČTK
25.09.2015 14:20
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Vlakové horní nádraží v Karlových Varech začaly rozebírat bagry. Uvolňují tak prostor pro stavbu nové, moderní železniční stanice. Město současně jedná o využití jednoho z nejcennějších prvků demolovaného nádraží, a to litinového zastřešení nástupišť. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

    "Myšlenka využití litinového krytu nástupišť se několikrát měnila. Původně se uvažovalo o tom, že zůstane na místě, pak že se to posune, pak se objevila myšlenka, že se to využije v přednádraží. V současnosti převládá tento názor," uvedl Klsák a doplnil, že město ale jedná o tom, aby se na výsledném řešení finančně podílela i Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).
    Konstrukce před novou nádražní budovou by se mohla využít jako zastřešení autobusové zastávky. Symbolicky by se tak propojila minulost nádraží, které bylo poničeno na konci druhé světové války při bombardování, se současností, kterou bude reprezentovat nová prosklená nádražní budova.
    Budova nádraží má být hotová zhruba v polovině příštího roku. Rekonstrukce vyjde na 96 milionů korun, přičemž až 70 milionů chce SŽDC čerpat z evropských fondů. Město pak na stavbu naváže úpravou přednádraží, součástí by měla být úprava silnice, parkoviště, chodníků i okolní zeleně. Na kolik to přijde, zatím ale není jasné.
0 komentářů
přidat komentář

Související články