V Chebu a Mariánských Lázních se začnou stavět dopravní terminály

Vložil
ČTK
01.03.2011 11:50
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji začnou letos stavby dvou dopravních terminálů, v Chebu a Mariánských Lázních. Na stavby v celkové hodnotě zhruba 200 milionů korun přispěje z větší části Regionální operační program. Zbytek se zavázala doplatit města, ve kterých se terminály budou stavět, a stát, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

    Terminálu v Chebu by měl podle projektu stát 117 milionů korun, terminál v Mariánských Lázních pak 75 milionů korun. I když investorem je Karlovarský kraj, ten zajistí pouze předfinancování staveb. Spolufinancování zajistí města, protože po době udržitelnosti budou oba terminály na města převedeny.
    Na terminály ještě přispěje 7,5 procenty stát, protože žádost o dotace byla podána ještě před 21. zářím. Žádosti podané po tomto termínu se už musí obejít bez finanční spoluúčasti státu.
    "Výběrová řízení budou v březnu až dubnu letošního roku. Zahájení staveb je červen letošního roku. Přesný termín dokončení ale vzejde až z výběrových řízení," uvedl Navrátil. Podle odhadů by ale stavby měly trvat zhruba rok.
    V Chebu by podle projektu měl vzniknout na prostranství před vlakovým nádražím šestihranný objekt takzvaného plovoucího nástupiště, které bude zastřešenou chodbou propojeno s nádražní halou. Propojeny budou i informační systémy vlakového a autobusového nádraží.
    V Mariánských Lázních půjde hlavně o úpravy komunikací, chodníků a zastřešených zastávek pro autobusy, které by měly být lázeňském stylu. Terminál doplní i parkoviště.
0 komentářů
přidat komentář