V Brně-středu roste počet neobsazených bytů, je jich přes 550

Vložil
ČTK
05.10.2015 21:30
Brno - V městské části Brno-střed roste počet neobsazených bytů, řekl dnes novinářům opoziční zastupitel Bohumil Straka (TOP 09). Zatímco loni před volbami bylo za starého vedení ODS a ČSSD zhruba 450 prázdných bytů z celkových asi 5100, nyní je podle něj za nové koalice Žít Brno, ANO, KDU-ČSL a SZ neobsazených více než 550. Počet bytů přitom kvůli prodeji klesl na 4500. Radnice přichází měsíčně zhruba o dva miliony korun na nájmech, doplnil Straka. Starosta Martin Landa (Žít Brno) ČTK řekl, že kolem 160 prázdných bytů už radnice někomu přidělila. Zatím v nich ale nájemci nejsou.

    Straka upozorňuje na to, že vítězné hnutí ve volbách Žít Brno slibovalo zaplnění prázdných bytů. "Žít Brno před volbami tvrdilo, že hůř už to dělat nejde a že zabydlí stovky prázdných bytů v centru. Po roce vládnutí se však ukazuje pravý opak," uvedl Straka. Podle něj sice počet bytů ve vlastnictví klesl zhruba o 600 kvůli privatizaci, ale narostl i počet neobsazených bytů asi o 100.
    Landa však tvrdí, že reálně neobsazených bytů ubývá. "Jejich počet klesá od doby, co jsme na radnici. Sice v 550 bytech zatím nikdo není, ale zhruba 160 z nich už jsme někomu přidělili. Nemáme ale ještě podepsanou smlouvu a nájemníci zatím nemají klíče, ale vše je v procesu. Může to trvat dva až tři měsíce," řekl Landa s tím, že volných bytů je tedy méně než 400.
    Podle Straky radnice volné byty nenabízí dostatečně. "Na vývěskách v nabídce visí pouze desítky namísto stovek, zastavila se privatizace a městská část také neinvestuje tolik peněz do oprav, kolik by mohla. Domy proto chátrají," řekl Straka. Dodal, že městská část má možnost investovat do oprav z vybraných nájmů a z rezerv v minulých letech kolem 200 milionů, do rekonstrukcí ale dala necelých 80 milionů. "Do oprav investujeme stejně, jako se investovalo v předchozích volebních obdobích. Budeme se to ale snažit posílit a připravujeme projekty, aby bylo oprav více," dodal Landa.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
vyloucena oblast
ja
09.10.15 06:29
zobrazit všechny komentáře

Související články