V Boru u Tachova vzniká desetihektarová zóna pro stavbu 200 bytů

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
28.11.2008 10:40
Karlovy Vary

Bor u Tachova - Až 200 nových bytů vznikne na severním okraji třítisícového města Bor na Tachovsku. Mají pomoci zvýšit počet obyvatel, který se dlouhodobě nemění. Projekt na desetihektarovém pozemku, kde je město jedním z majitelů, už prošel územním řízením na sítě a komunikace. Největší bytová zóna v oblasti od roku 1989 má být zastavěná do tří až pěti let. ČTK to řekl starosta Petr Myslivec. Bor dnes dokončil 104 bytů pro obyvatele s nižšími příjmy v bývalých kasárnách Vysočany.

    "Pozemky na zelené louce už jsme zaměřili, čekáme na zapsání do katastru. Poté může developer žádat o stavební povolení na první etapu," dodal. Tou bude čtyři až pět čtyřpatrových bytových domů, které postaví plzeňská firma SP Develop na městských pozemcích navazujících na současnou zástavbu. Město ještě letos odkoupí dvě plochy od soukromníků.
    Na dalších privátních plochách vznikne 85 parcel na rodinné domky a 18 řadových domků, které bude také stavět soukromá firma lidem na zakázku. "Sháníme finanční zdroje na zasíťování všech pozemků," řekl Myslivec. Jen vodovody a kanalizace přijdou na 16 milionů Kč. Veškeré projektové a přípravné práce včetně sítí financuje město.
    Příští rok na jaře začne stavba prvního bytového domu se 16 byty na městských pozemcích, které už město developerovi pronajalo. Po kolaudaci je prodá za 400 až 600 Kč za metr čtvereční. "Nechceme na tom vydělávat, ale stabilizovat občany," řekl starosta. Bor dnes dokončil 104 bytů pro obyvatele s nižšími příjmy v bývalých kasárnách Vysočany.
    Zájem o bydlení ve městě, zejména mladých lidí a rodin, je velký. V dokončované průmyslové zóně CTPark Bor v Nové Hospodě u dálnice najde práci 2000 lidí. Investor, firma CTP Invest, navíc počítá s rozšířením zóny ze současných 95 o dalších 75 hektarů. Další stovky míst poskytují firmy v bývalých vysočanských kasárnách.
    Expanzi Boru pomáhá nový pětičlenný tým architektů a radních, který připraví do konce roku program a náměty investic do roku 2013. Cílem rozvojového programu je zatraktivnit život v pohraničním městě. Samotný Bor má nyní 3000 lidí, včetně osad 4032 obyvatel.
0 komentářů
přidat komentář