Studie potvrdila umístění policejního komplexu v Pardubicích

Vložil
ČTK
16.05.2008 14:10
Pardubice

Pardubice - Budoucí policejní komplex Pardubického kraje může být umístěn v budově současného okresního policejního ředitelství v ulici Na Spravedlnosti v Pardubicích. Prokázala to objemová studie, kterou nechal na své náklady kraj zpracovat. Novináře o tom dnes informoval první náměstek hejtmana Roman Línek.

    Pardubický kraj dosud spadá pod správu východočeské policie v Hradci Králové a je jedním z regionů, kde struktura policie nekopíruje krajské územní členění. V rozsáhlém policejním objektu Na Spravedlnosti je dnes umístěno okresní policejní ředitelství a Vyšší policejní školy ministerstva vnitra. "Krajské i okresní policejní ředitelství policie stejně jako škola včetně částí, které má v Opatovicích, se tam v pohodě vejdou," uvedl Línek.
    Podle studie architektů Miroslava Řepy a Jana Třeštíka by se měl současný objekt zvýšit, čímž získá asi třetinu objemu. Vzniknout by měly dva nové průchody do vnitrobloku, celá stavba by získala rozsáhlé prosklené plochy a byla by nově opláštěna. Budoucí vzhled se může v definitivním projektu změnit, velikost a rozvržení interiéru by však měly zůstat zhruba stejné. Studie přišla kraj přibližně na 700.000 korun.
    Policejní budova je 50 let stará. Původně byla stavěna v 50. letech minulého století jako krajský národní výbor. Tělocvična, která je uprostřed, evidentně připomíná svůj původní účel, zasedací sál. Objekt byl dokončen začátkem 60. let, ale kvůli změně hranic krajů začal sloužit policii.
    "Rekonstrukce je určitě levnější než výstavba nové budovy, navíc objekt už potřebuje nějaký zásah. Je ve vlastnictví státu a jsme přesvědčeni, že je to nejlepší řešení," řekl Línek. Na umístění krajského policejního komplexu se již v lednu shodli zástupci kraje, správy východočeské policie a policejní školy. Pardubický kraj nyní bude o přestavbě jednat s ministerstvem vnitra, ředitelství by mělo vzniknout do roku 2012.
    Přes ulici od policejního komplexu by měl stát v budoucnu justiční palác, kde by měly najít místo krajský a okresní soud a krajské a okresní státní zastupitelství. Pozemek po bývalé mototechně slíbily pro výstavbu odkoupit kraj a město Pardubice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články