Stavba fotbalového stadionu v Brně začne v dubnu 2009

Vložil
ČTK
13.09.2008 11:35
Brno

Brno - Moderní fotbalový stadion pro 1. FC Brno se začne stavět v  dubnu 2009. Hotový má být v červenci roku 2011, vyplývá ze studie uveřejněné na stránkách jihomoravského krajského úřadu. Nový stadion vznikne přestavbou stávajícího, zchátralého objektu za Lužánkami. Po obnově má pojmout 30.000 diváků. Stadion, který by měl vyhovovat standardům UEFA a FIFA, přijde na 1,9 miliardy korun. Polovinu zaplatí město Brno, druhou půlku bude požadovat po státu.
    Nová fotbalová aréna bude postavena na půdorysu elipsy. Například tribuny stavbaři zkonstruují ve dvou řadách nad sebou a povede na ně 16 schodišť. Všechny tribuny budou mít místa pouze k sezení a budou zastřešeny. Pro zápasy se připraví přírodní, vyhřívaný a zavlažovaný trávník, vedle ještě tréninkové hřiště.
    V projektu popisují autoři podrobně i další zázemí - podobu šaten, sprch, prostor pro rozhodčí nebo místnost pro dopingové zkoušky. Pozornost věnovali i občerstvení - například ve varně ve druhém nadzemním podlaží budou kuchaři schopni připravit 600 hlavních jídel za den. "V celé stavbě stadionu bude v plném provozu celkem 75 zaměstnanců, v průběhu konání sportovních akcí bude obsluha stadionu představovat asi 300 osob," uvádí se v  dokumentu.
    Přímo u stadionu bude moci zaparkovat 750 aut - stání budou přímo pod tribunami. Fanoušci budou moci zaparkovat i v okolí, například u  nedalekého nákupního centra. Dohromady by u stadionu mělo být téměř 1600 parkovacích míst.
    Brněnští prvoligoví fotbalisté hrají v posledních letech na stadionu na Srbské. Lužánecký areál, na kterém tehdejší Zbrojovka Brno před téměř 30 lety vybojovala titul a který drží rekord české ligy v  návštěvnosti, nesplňoval požadavky. Stadion je v celkově špatném stavu.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
jirka
13.09.08 01:38
coloseum
štěpán
13.09.08 04:38
zobrazit všechny komentáře

Související články