Sdružení v Brně sbírá podpisy za nádraží v centru

Vložil
ČTK
11.04.2011 22:25
Brno

Brno - Občanská koalice Nádraží v centru začala sbírat podpisy od lidí, kteří si přejí zachování brněnského nádraží ve středu města. Sdružení usiluje o to, aby Jihomo- ravský kraj takovou variantu připustil ve svém územním plánu. Nádraží se má odsouvat, koalice chce však získat takzvaného zástupce veřejnosti, který by při projednávání krajského územního plánu prosazoval opak. Potřebuje k tomu 500 podpisů, uvedla dnes koalice v tiskové zprávě.
    Podobu nového krajského územního plánu kraj projednává s veřejností, v červnu by ho zastupitelé měli schválit. Pokud tak učiní, v červenci začne platit.
    Podle koalice odsun nádraží vyjde draho a nebude možné na něj získat peníze z Evropské unie. "Projekt nesplňuje základní podmínky pro přidělení dotace. Kraj musí počítat s tím, že nádraží se neodsune," uvedl v tiskové zprávě za koalici Jan Toufar.
    Krajský radní David Macek (KDU-ČSL), který má v radě přípravu nového územního plánu na starosti, dnes námitky koalice odmítl. Podle něj zastánci nádrží v centru neprosadili svůj cíl ani do jedné ze tří variant konceptu brněnského územního plánu. Kraj a Brno prý budou usilovat o získání evropských peněz v příštím plánovacím období Evropské unie.
    Podle koalice odsun zhorší cestovní podmínky lidem z regionu, kteří cestují nejekologičtější veřejnou dopravu, tedy po železnici. "Průměrně se cesta prodlouží o sedm až 15 minut. Řada z nich pak může pro rychlejší dopravu zvolit auto," uvedl Toufar.
    Macek to odmítl. Podle něj příprava nového brněnského územního plánu ukazuje, že město se bude rozvíjet hlavně na jih, především tam by prý mělo přibývat pracovních míst. Když se nádraží posune o necelý kilometr na jih, bude podle Macka stále na okraji širšího centra Brna. Polohu označil za výhodnou pro Brňany i dojíždějící. "Navíc je tady ta výhoda, že nádraží bude možné stavět v takové oblasti, kde to nebude příliš zasahovat do fungování města," řekl Macek a dodal, že jinak by si lidé na cestu centrem města museli několik let brát gumáky.
9 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
přesun
Pavel
12.04.11 01:15
přesun
Ivan Lejčar
14.04.11 09:04
přesun
Ing.arch. Josef Myslivec
14.04.11 04:26
Tak
Pavel
19.04.11 12:35
Re
bRot H.er
19.04.11 01:16
zobrazit všechny komentáře

Související články