Sazka chystá dostavbu malé areny za jednu miliardu

Vložil
ČTK
23.07.2009 11:25
Praha

Praha - Loterijní společnost Sazka chystá dostavbu takzvané malé areny s kapacitou 6000 lidí, která bude v prostorách současného areálu O2 areny. Malá arena dosud v rámci stavby celého komplexu vyšla na 1,1 miliardy Kč a další zhruba miliardu korun má stát její dostavba. Zprovozněna by měla být na podzim příštího roku. Informaci přinesly dnešní Hospodářské noviny.
    "Je to přesně sál, který Praha potřebuje. Ve velkém rozsahu může nahradit sál Lucerny," řekl HN generální ředitel Sazky Aleš Hušák s tím, že dostavbu nebude investovat ani Sazka ani Bestsport. "Je to cizí investice, kterou bychom dlouhodobě spláceli. Na to, abychom dnes zainvestovali dostavbu malé areny, Sazka skutečně nemá," dodal Hušák.
    Předpokládaným partnerem dostavby je podle HN společnost Lighthouse, která v okolí O2 areny staví obrovské obchodní centrum. To by mělo být s arenou propojeno nejenom nad zemí, ale i v podzemí.
    Podle zástupců společnosti Lighthouse by se náklady na dostavbu malé haly mohly vyšplhat na miliardu korun. "O celé této investici se však stále ještě vedou jednání," uvedl podle HN Pavel Hain-Schmiedberský ze společnosti Lighthouse.
    Podle Hušáka bude mít hala díky malé areně obrovskou variabilitu prostoru a akci, na kterou se prodá méně lístků, než pořadatel předpokládal, může přesunout do malé haly a šetřit náklady promotéra.
    Majitelem a provozovatelem víceúčelové O2 areny je firma Bestsport, jejíž akcionáři jsou Sazka a její vlastníci. Sazka splácela náklady na výstavbu O2 areny i s pomocí směnečného programu, který byl přerušen kvůli dopadům globální krize na finanční sektor. Před dvěma týdny však společnost uvedla, že uzavřela s J&T bankou dohodu o spolupráci na směnečném programu do 1,3 miliardy korun. V dohodě funguje Sazka jako směnečný ručitel.
0 komentářů
přidat komentář