Říčanští položí základní kámen školy, peníze na ni ale nemají

Vložil
ČTK
24.05.2006 18:30
Praha

Říčany (u Prahy) - Masarykovo náměstí v Říčanech bude od soboty zdobit základní kámen nové základní školy. Na její stavbu se ale radnici zatím peníze sehnat nepodařilo. Podporu jí však v rámci předvolebních slibů vyjádřili zástupci řady politických stran. A symbolický základní kámen jim to má připomínat.

"Kámen bude na náměstí do doby, než začne stavba na připraveném pozemku," řekla dnes ČTK starostka Adriena Mrázová. Symbolický základní kámen na náměstí položí při oslavě Dne dětí.
V říčanských základních školách chybí zhruba 450 míst. Nová škola je potřeba i vzhledem k  očekávanému demografickému vývoji. Město v sousedství brněnské dálnice D1 těží z  blízkosti Prahy a rozvoje průmyslových zón. Počet jeho obyvatel, potažmo dětí, tak od roku 1991 významně roste. Pokud se nepostaví nová škola, bude v roce 2010 chybět v říčanských základních školách až 730 míst.
Kapacita dvou současných říčanských škol je 1150 míst, navštěvuje je ale 1572 žáků. Ve školách musely být proto zrušeny odborné učebny, nedostačující je i kapacita školních tělocvičen a sportovišť. Žáci se učí v pěti různých školních objektech, mezi nimiž se řada z nich během výuky přesouvá. Vyučuje se také ve čtyřech objektech jiných organizací, například v základní umělecké škole, ve sportovní hale nebo na stadionech.
Problémy s umístěním dětí mají i mateřské školy. Loni se do nich kvůli omezené kapacitě nepodařilo umístit zhruba 65 dětí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články