Rada K. Varů zamítla moderní stavby v klidové zóně

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
22.12.2010 20:40
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Rada města Karlovy Vary odmítla výstavbu dvou nových moderních obytných domů, které měly vyrůst v takzvaných klidových zónách. Nesouhlasné stanovisko radní vydali i přes fakt, že odbor urbanistiky a rozvoje města s oběma domy za určitých podmínek souhlasil. Jeden měl stát v lokalitě Na Milíři, druhý v Křižíkově ulici. O tom, zda se budou domy stavět, bude nyní rozhodovat stavební úřad. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).
    Dům Na Milíří s celkem devíti podlažími je navržen jako terasový s tím, že šest pater směřuje dolů po svahu. Podle Klsáka se jedná už o třetí upravenou studii stavby připravenou stejným investorem. Rada ale chce, aby byla studie opět přepracovaná. Klsák poznamenal, že je problematická hlavně v souvislosti s  takzvanými dálkovými pohledy a komplikovaný je také přístup k budovám. "Odmítli jsme příjezdovou cestu ze Staré pražské silnice, která je národní technickou památkou," podotkl náměstek.
    Ještě odmítavěji se staví radní ke druhému projektu nazvanému Caran d'Ache v Křižíkově ulici. V tomto případě jde o  přístavbu obytné budovy k již stojícímu domu. Podle návrhu by mělo jít o  šestipodlažní objekt v podobě obří tužky vysoké 22 metrů. Klsák uvedl, že je to možná zajímavý projekt, ovšem do dané lokality se vůbec nehodí. "Jak oba dva projekty nakonec dopadnou, to se lze zatím jen dohadovat. Každopádně očekáváme, že nás v dalším řízení podpoří rovněž památkáři," dodal Klsák.
    Současná vládnoucí koalice (KOA, TOP 09, Alternativa, hnutí O co jim jde?!) v minulosti velmi často kritizovala své předchůdce na radnici (ODS a ČSSD) i za necitlivý přístup k povolování mnoha staveb v klidových zónách a lázeňském území. Mezi ně patřil třeba garážový a obytný dům pod Imperialem nebo některé další obytné rezidence. Zjednání nápravy v této oblasti bylo jednou z priorit koalice. "Rozhodnutím o stavbách Na Milíři a v Křižíkově ulice dáváme najevo, jak si vývoj ve městě představujeme," dodal náměstek.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
moudré rozhodnutí
Václav
23.12.10 11:25
park
vladislav kralicek
04.01.11 02:58
Názor
Karel Adamec
06.01.11 01:17
zobrazit všechny komentáře