Příbram zahájila rekonstrukci náměstí Hynka Kličky

Vložil
ČTK
22.03.2006 11:20
Příbram

PŘÍBRAM - Příbram dnes zahájila rekonstrukci silnic a chodníků na náměstí Hynka Kličky v městské části Březové Hory. Náklady dosáhnou 7,5 milionu korun, z toho 3,7 milionu korun pokryje dotace z evropského fondu Phare a zbytek město z vlastních zdrojů. Stavba by měla skončit v červnu. ČTK to řekla Alena Straková z oddělení informačních služeb příbramské radnice.

Kromě rekonstrukce silnic a chodníků bude upravena i zelená plocha od pomníku padlých k Hornickému muzeu. Zároveň se vybuduje parkoviště, které budou využívat především návštěvníci muzea. Součástí rekonstrukce bude i oprava a rozšíření rozvodů plynu na náměstí a v některých okolních ulicích.
Výběrové řízení na dodavatele stavby vyhrála společnost STRABAG. Rekonstrukce by neměla způsobit výrazné dopravní problémy; objížďky povedou po vyznačených trasách.
Příbram loni získala z evropských fondů peníze na více projektů souvisejících s Hornickým muzeem. Postaví například novou místní komunikaci v  ulici Nad Štolou, která bude přístupovou cestou k dolu Drkolnov s unikátním vodním kolem. Evropská unie přispěla také na stavbu malé železnice, po níž bude návštěvníky mezi expozicemi muzea na Březových Horách vozit elektrický vláček.
0 komentářů
přidat komentář

Související články