Prázdný historický komplex v Praze 6 bude znovu sloužit seniorům

Vložil
ČTK
16.05.2015 13:30
Praha


Praha - Opuštěný historický dům Elišky Purkyňové u Vítězného náměstí v Praze 6 by měl v budoucnu znovu sloužit veřejnosti. Do nevyužitého komplexu budov se vrátí služby pro seniory, zároveň vznikne komunitní centrum, řekl v rozhovoru s ČTK starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Půjde o investici v řádu stovek milionů korun.
    Tři domy v Šolínově ulici byly v nevyhovujícímu technickému stavu, proto se domov důchodců před dvěma lety přestěhoval do nových prostor na Břevnově. A soubor budov u Vítězného náměstí od té doby zeje prázdnotou. "Jde přitom o jeden z nejstarších domů se službami pro seniory v Evropě," připomíná starosta. "Unikátní jsou i prostory uvnitř, každý z domů má velkou vnitřní dvoranu, k dispozici je i zahrádka ve vnitrobloku," popsal.
    Podle Koláře musí být i v budoucnu zachována původní funkce domu, který vždy sloužil sociálně slabým lidem. Domov důchodců by mohl být zkombinován s dalšími službami veřejnosti, třeba s kavárnou, volnočasovým centrem nebo mateřskou školou. "Na jednom místě by se tak potkávaly různé generace," myslí si starosta. Na náročnou investici radnice sama stačit nebude. Spoléhá proto mimo jiné na zdroje z EU.
    Praha 6 kromě toho dlouhodobě plánuje opravu historické usedlosti Šatovka v Divoké Šárce, která bude sloužit seniorům. Dům pro dlouhodobě nemocné má vzniknout v Drnovské ulici.
0 komentářů
přidat komentář

Související články