Právnická fakulta UK vydala publikaci o své historii

Vložil
ČTK
18.04.2008 13:55
Praha

Praha - Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (UK) vydala u příležitosti 660. výročí založení univerzity publikaci o své historii. Knihu, která je zároveň psána česky a anglicky, sestavil tým v čele s proděkanem fakulty Janem Kuklíkem.
    Kniha popisuje vývoj výuky práva, stavbu budovy fakulty, vědeckou činnost i studentský život ve škole. "Chtěli jsme popsat, jak se právo učilo dříve a jak se učí dnes, jaké měli a mají uplatnění absolventi fakulty," řekl novinářům Kuklík. Čtenáři se tak mohou například dočíst, že v 17. století museli absolventi po zkouškách vypravit hostinu pro celý profesorský sbor.
    Velká část knihy je věnována historii budovy fakulty na náměstí Curieových, jejíchž návrhy zaměstnaly architekta Jana Kotěru na několik let. Autor se už realizace svého záměru nedožil, stavby se ujal Ladislav Machoň, který Kotěrův projekt doplnil.
    V roce 1931 se budova poprvé zaplnila studenty. Za války pak sloužila jako velitelství SS, její interiér byl poničen zejména v období květnového povstání roku 1945. Při povodních v roce 2002 byla část fakulty zaplavena, voda zcela zničila tisíce knih.
    Publikace vyšla v nákladu 3000 kusů. Ke koupi bude přímo na fakultě a v Karolinu, její cena se bude pohybovat kolem 400 korun.
0 komentářů
přidat komentář