Praha 13 už nechce národní fotbalový stadion na svém území

Vložil
ČTK
06.06.2006 12:20
Praha

Praha - Praha 13 už nechce, aby byl na jejím území postaven národní fotbalový stadion, ač si to původně přála. Rada městské části zrušila usnesení, v němž se stavbou souhlasila, oznámil dnes ČTK mluvčí radnice Samuel Truschka.

Českomoravský fotbalový svaz nedávno oznámil, že stadion hodlá postavit na místě nynějšího stadionu fotbalové Sparty na Letné. O Praze 13 se uvažovalo v minulosti.
"Nelíbí se nám současný stav Českomoravského fotbalového svazu, který má neustále problémy s korupčními aférami a osobními spory. V současné době má fotbalový svaz pro stadion jinou lokalitu. Ale pro případ, že by opět došlo ke zvratu a varianta vybudování stadionu na Letné by padla, Praha 13 deklaruje, že již národní fotbalový stadion na svém území nechce," řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.
Před časem Českomoravský fotbalový svaz a Praha 13 jednaly o umístění stadionu na území takzvaného Západního Města, v rozvojové oblasti na západ od Jeremiášovy ulice. Vedení městské části tehdy o spolupráci velmi stálo. Nyní ale své záměry přehodnotilo.
V polovině května přišli místopředseda fotbalového svazu Vlastimil Košťál a premiér Jiří Paroubek (ČSSD) s návrhem postavit národní fotbalový stadion na Letné. Nový stadion má mít kapacitu nejméně 35.000 míst a měl by stát v roce 2010. Podle Paroubka stát projekt podpoří miliardou korun na vybudování dopravní infrastruktury.
Dříve se uvažovalo také o tom, že by národní fotbalový stadion mohl stát na území Prahy 9.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Ani ja nechci stadion na nasem uzemi
Jan Sommer
06.06.06 06:48
Ani ja nechci stadion na nasem uzemi
Jan Sommer
06.06.06 06:10
Já ho také nechci.
Kočkatra
06.06.06 09:58
zobrazit všechny komentáře

Související články