Plumlov chce vybudovat golfové hřiště a kongresové centrum

Vložil
ČTK
24.06.2006 11:35
Olomouc

Olomouc - Radní v Plumlově na Prostějovsku připravují rozsáhlý projekt výstavby golfového hřiště u plumlovské přehrady a kongresového centra, které sídlí v objektu místního zámku. Investici chtějí realizovat se soukromou firmou. Informuje o tom dnešní Prostějovský deník.

    "Návrh golfového hřiště už máme v územním plánu a myslím si, že jeho výstavba by znamenala dobré využití zajímavých lokalit v nejbližším okolí. Chceme, aby se Plumlov stal městem, které bude přitahovat turisty," řekl deníku starosta Ladislav Otruba.
    První krok k odstartování projektu již učinili zastupitelé Plumlova. Schválili smlouvu o spolupráci mezi městem Plumlov a společností Golf Resort v  Prostějově při realizaci projektu výstavby golfového hřiště a při obnově plumlovského zámku.
    Firma Golf Resort, která nemohla dlouho prosadit stavbu golfového hřiště v blízkém Kostelci na Hané, možnost investovat v  Plumlově uvítala. "Zatím jsme se ale nevzdali ani úmyslu postavit kostelecké hřiště, i když asi jako menší, devítijamkové, které by doplňovalo velký golfový areál v Plumlově," uvedl za společnost Vlastimil Kotek.
    Plumlov chce na projekt získat peníze také z evropských fondů určených na cestovní ruch. Turistům by pak nabídl komplexní služby - rekreaci u přehrady, golfové hřiště a kongresové centrum, doplněné muzejními expozicemi.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Plumlov,golf,kongres
04.08.08 02:16
zobrazit všechny komentáře