Planá na Tachovsku přestaví kino a smuteční síň, celkem za 20 mil

Václav Prokš
Vložil
ČTK
04. 06. 2014 23:05
Planá (Tachovsko) - Planá na Tachovsku dokončila architektonickou soutěž na rekonstrukci kina za 12 až 13 milionů korun. Přebuduje ho na multifunkční centrum pro setkávání lidí. Projekt za tři čtvrtě milionu korun bude hotový letos. Město v tomto roce také zrenovuje za čtyři až pět milionů korun nevzhlednou smuteční síň. ČTK to řekla starostka pětitisícové Plané Martina Němečková.
    "Smuteční síň se letos bude realizovat, ale kino bude finančně náročnější, protože se z něj musí udělat multifunkční zařízení a vybavit ho vnitřními technologiemi," uvedla.
    Kino v Plané funguje jednou týdně, návštěvnost je maximálně 15 lidí. Kino samo o sobě nemá šanci, uvedla.
    "Nemáme žádný prostor pro reprezentaci, kulturu a setkávání lidí. Hrozně nám to chybí," řekla Němečková. Prioritou města je do budoucna pokračování rekonstrukce náměstí a přestavba kina. Je ale možné, že noví zastupitelé budou cítit priority úplně jinde, dodala.
    Obyvatelé se nyní provizorně scházejí v aule nad tělocvičnou školy nebo v knihovně naproti radnici, kam se vejde do 30 lidí. Větší akce jako ples hasičů musí místní pořádat v Chodové Plané.
    Na smuteční síň byla uzavřena dvoukolová architektonická soutěž, kde se sešlo 27 návrhů. Do užšího výběru jich postoupilo pět. Město pak stanovilo kritéria za umístění a náklady. "Nyní se to bude soutěžit jako veřejná zakázka. Protože tam byly nájemní smlouvy s pohřebními službami a podobně, které měly šestiměsíční výpovědní lhůtu, takže na realizaci dojde až na konci léta a na podzim," uvedla.
    Při rekonstrukci nevzhledné smuteční síně muselo město vycházet ze současných dispozic; obvodové stěny zůstanou. Územní plán umožňuje zasáhnout jen do určitých okolních prostor.
0 komentářů
přidat komentář

Související články