Nový parkovací objekt nabídne i kanceláře olomouckému magistrátu

Vložil
ČTK
03.12.2008 11:10
Olomouc

Olomouc - Až půl miliardy korun vynaloží společnost Namiro na vybudování polyfunkčního domu s podzemním parkovištěm na Hynaisově ulici v Olomouci. V nadzemní části bude sídlit magistrát. Investor Roman Navrátil ČTK řekl, že umístění parkovacích míst pod zem prodraží stavbu o několik stovek milionů korun.

    Polyfunkční objekt bude stát na ploše, která dnes slouží jako parkoviště. "Kapacita parkování se nemění, stání zde bude mít asi 310 aut. Nemění se ani cena, hodina parkování by měla stát dvacet korun," uvedl Navrátil. Ze čtyř nadzemních pater by měl dvě a půl patra kancelářských prostor zabrat olomoucký magistrát. Náměstek Jiří Martinák potvrdil, že smlouva o pronájmu bude podepsána nejméně na deset, možná na dvacet let. "Takový krok nám umožní soustředit magistrát, který je roztříštěn na pěti adresách po celém městě, na jediném místě," vysvětlil. Dodal, že se lidé budou moci z parkoviště projít i do vedlejší budovy, kde dnes podstatná část magistrátu sídlí. Další komerční prostory hodlá Namiro pronajímat.
    Aby se parkovací dům změnil v kancelářský objekt, musí město změnit územní plán. První kroky v tomto směru již učinilo. "Kvůli administrativním lhůtám to vše ještě dva roky potrvá, teprve potom začneme stavět. Budova by měla být hotova za tři roky," objasnil Navrátil.
    Scelování magistrátu má ještě další vizi. Radnice chce obsadit také historickou budovu stomatologické kliniky na Palackého třídě, která přiléhá k dnešní nové budově magistrátu. Fakultní nemocnice již dříve potvrdila, že se budovy vzdá. Ke stěhování úředníků radnici tlačí také vznik nového krajského policejního ředitelství, které má sídlit v budově na třídě Kosmonautů, kde dnes sedí 70 úředníků města.
    Olomoucký magistrát má 620 úředníků. V nové budově na Hynaisově ulici jich od roku 2006 sídlí asi dvě stovky. Ve vedlejším připravovaném polyfunkčním domě by jich mohlo za tři roky úřadovat dalších 200 z dnešních pracovišť z ulic Švédská, Barvířská, Kateřinská, Kosmonautů a Dolního náměstí.
0 komentářů
přidat komentář