Nový luxusní hotel na Národní třídě přijde na 1,2 mld.

Vložil
ČTK
28.02.2007 20:15
Praha

Praha - Stavba luxusního pětihvězdičkového hotelu, který bude stát na pražské Národní třídě, přijde investora na zhruba 1,2 miliardy korun. Při dnešním oficiálním představení projektu hotelu to uvedl zástupce investiční společnosti Central European Financial Management (CEFM) Karel Goláň. Hotel vznikne propojením barokního Schönkirchovského domu a novostavby na poslední volné parcele na Národní třídě.

    Dosud není jasné, která firma či hotelový řetězec bude hotel provozovat. Nyní probíhá výběrové řízení, sdělil Goláň a dodal, že firma jedná s několika významnými světovými firmami. CEFM by chtěla letos získat všechna potřebná povolení, samotná výstavba by měla trvat zhruba rok a úpravy interiérů dalších šest měsíců. Hotel tak bude zřejmě otevřen v roce 2009.
    V nové stavbě směrem na Národní třídu vznikne konferenční centrum, budou zde restaurace, kavárny a obchody. V památkově chráněném zadním objektu bude privátní, dle slov architekta Martina Tycara intimní, část hotelu. Stavba by neměla být příliš výrazná ve srovnání s okolím, výškově bude zhruba na úrovni střech domů na bulváru.
    "Klientela pětihvězdičkových hotelů je konzervativní, proto použijeme tradiční materiály a řemeslnou práci," sdělil Tycar. Projekt hotelu musel být na žádost památkářů několikrát přepracován a není vyloučeno, že k drobným změnám ještě dojde. Architekti upustili od zbourání dvou křídel starého domu; nyní naopak chtějí obnovit jeho barokní vzhled a očistit ho od necitlivých novodobých nástaveb.
    Proluka na rohu Národní a Mikulandské je jednou z posledních volných parcel v centrální Praze. Na místě stály do šedesátých let dva starobylé domy, které sahaly až k tramvajovým kolejím. Proto byly zbourány jako překážka dopravě. Magistrát parcelu loni prodal za téměř 200 milionů korun.
    Zájem o výstavbu luxusních hotelů v  ČR mezi investory stále roste. Zatímco v roce 2001 bylo v celé republice pouze deset pětihvězdičkových hotelů, ke konci roku 2006 jich bylo již 34, z toho 26 v  Praze. Zájem je hlavně o historické objekty. Například v prosinci se otevíral hotel v historickém domě U zlatého anděla v Celetné ulici, luxusní hotel vznikne i na Malé Straně z kláštera Sv. Tomáše nebo ve Vršovickém zámečku v Praze 10.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hrůza
Hrůza
01.03.07 09:33
kyselé hrozny?
reinken
01.03.07 11:51
odkazy
architekt
02.03.07 03:24
bod, ze kterého pozorujeme...
sidonie
02.03.07 10:29
zobrazit všechny komentáře

Související články