Novela stavebního zákona nebude dřív než v roce 2010

Vložil
ČTK
07.05.2009 17:00
Praha

Praha - Novela stavebního zákona, označovaná jako "velká", nebude pravděpodobně definitivně schválena dříve než v roce 2010. Sněmovna a Senát se vzhledem k nabitému programu obou komor totiž asi dřív ke schválení návrhu nedostanou. Na Žofínském fóru to dnes řekl ministr pro místní rozvoj v  demisi Cyril Svoboda.
    Návrh novely zpracovalo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Nyní se nachází v připomínkovém řízení. Konečný návrh by měl jít do vlády do 30. června. Cílem návrhu je zjednodušit rozhodování stavebních úřadů a sjednotit výklad zákona. Proti původnímu plánu Svobodova předchůdce Jiřího Čunka však již v současném návrhu MMR nepočítá s rušením malých stavebních úřadů.
    Návrh má podle odstupujícího ministra také dále rozšířit okruh staveb, ke kterým nebude nutné povolení stavebního úřadu. Zlepší se tak prý postavení zejména drobných stavebníků. Zlepšit by se mělo také postavení vlastníků pozemků. Při územním řízení totiž budou moci podle návrhu uplatnit námitky i majitelé pozemků, kteří stavbou nejsou přímo dotčení.
    Současný stavební zákon platí teprve od začátku roku 2007. Přesto si již vyžádal menší novelu, která úspěšně prošla schvalovacím procesem v roce 2008.
0 komentářů
přidat komentář