Někteří lidé z Malešic kritizují plán výstavby nového centra

Vložil
ČTK
11.06.2007 15:00
Praha

Praha - Někteří obyvatelé Malešic v Praze 10 protestují proti plánované výstavbě tamního nového centra. Soudí, že nové domy jsou příliš velké, v oblasti přibudou automobily a z nových budov nebudou mít místní lidé žádný prospěch. Proti výstavbě "mrakodrapů" vznikla dokonce petice, informoval ČTK Jiří Mísař z petičního výboru. Starosta Vladislav Lipovský petici oficiálně neviděl. S jejími autory ale bude brzy jednat.

    V Malešicích má vyrůst na ploše kolem 10.000 metrů čtverečních nové centrum se zhruba 600 byty. Komplex domů doplní čtyři věžové domy. Dohromady mají tvořit náměstí, z něhož budou vycházet uličky, průchody a pasáže. Několik tisíc metrů čtverečních bude sloužit pro obchod a služby. V podzemí má být 960 stání pro automobily.
    Autoři petice označují projekt za gigantický. "Je zřejmé, že z projektu čiší snaha o maximální profit ve prospěch soukromé firmy nejen na úkor obyvatel okolních domů, ale i celých Malešic," uvedl Mísař. Budovy mají podle něho být v těsné blízkosti polikliniky a bytových domů v ulici Nad Úžlabinou a budou je přečnívat. Nové automobily podle Mísaře ještě více zatíží Počernickou ulici, výjezd z podzemních garáží navíc vyústí naproti malešickému parku a ulici, v níž je škola.
    "Obyvatelé Malešic potřebují veřejné prostranství a kulturní a společenské centrum, kde by se setkávali, komunikovali a bavili se," uvedl Mísař. Současně je podle něj potřeba sázet novou zeleň. "Takové požadavky projekt Centra Malešic nesplňuje," dodal.
    Nové budovy postaví společnost České nemovitosti, která vyhrála před čtyřmi lety výběrové řízení. Radnice nyní chystá prodej pozemků. "Jedná se o smlouvě," řekl dnes ČTK starosta Lipovský. Argumenty odpůrců výstavby komentovat nechtěl, protože by si s nimi nechtěl vyměňovat názory přes média.
    Výstavba je v Malešicích plánována už od 60. let minulého století. Dosud je na pozemcích tráva a divoce rostoucí dřeviny, zbytky dlažby, panelů a asfaltu.
0 komentářů
přidat komentář