Nejvyšší budova v ČR, pražská City Tower, získala kolaudaci

Vložil
ČTK
21.12.2007 10:55
Praha

Praha - Nejvyšší budova v České republice, pražská City Tower, získala kolaudační rozhodnutí, které již nabylo právní moci. Vlastník budovy, developerská společnost ECM, to dnes oznámil v tiskové zprávě. City Tower má 27 nadzemních pater a měří 109 metrů.
Celkově budova nabídne kanceláře na více než 44.000 metrech čtverečních. ECM má v současné době údajně zájemce již na dvě třetiny mrakodrapu.
Budova na pražském Pankráci měla být původně novým sídlem Českého rozhlasu. Stavební povolení na ní bylo vydáno již v roce 1983, avšak ještě před osmi lety šlo pouze o rozestavěné a opuštěné torzo. Objekt koupila v roce 2000 společnost ECM.
Výstavbu City Tower a dalších výškových budov na Pankráci v minulosti kritizovalo několik občanských sdružení. Podle nich dokonce hrozilo, že by Praha mohla být kvůli narušení pražského panoramatu vyškrtnuta ze seznamu UNESCO.
Hlavní aktivitou ECM je pronájem, prodej, správa nemovitostí a projektový development. Firmu založil v roce 1991 Milan Janků, který je také jejím většinovým akcionářem. Společnost má sídlo v Lucembursku a Janků ji vlastní přes nizozemský fond.
V Praze patří mezi projekty ECM například Biskupský dvůr nebo administrativní budova CITY Point na Pankráci. Akcie ECM se obchodují na pražské burze. Vedle Česka společnost podniká také v Rusku a Číně. Celková plocha portfolia skupiny dosahuje zhruba 500.000 metrů čtverečních.
0 komentářů
přidat komentář

Související články