Na ostravské báňské univerzitě se dokončuje výstavba auly

Zdroj
Martina Kubíčková
Vložil
ČTK
11.05.2006 17:30
Praha

Ostrava - V areálu ostravské Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU) v těchto dnech finišují práce na budově nové auly a Centra informačních technologií, která by měla být dostavěna do konce června. Po zhruba dvou letech výstavby tak univerzita získá další budovu s celkovou kapacitou kolem 900 míst, řekla dnes ČTK manažerka pro vnější vztahy Petra Kubová.

Nová budova bude mít velkou aulu, kde bude více než 500 míst a budou v  ní umístěny také varhany za zhruba 5,5 milionu korun. Kromě této auly budou součástí objetu i dva menší sály pro 41 a 120 lidí a také dvě posluchárny po 85 místech. Část budovy pak bude sloužit Centru informačních technologií. Vše bude stát zhruba půl miliardy korun.
Novou aulu chce škola využívat například pro pořádání kongresů a konferencí, ale také jako zázemí pro své studenty. Měly by se v ní konat přednášky, imatrikulace nebo promoce.
Univerzita však už nyní připravuje další významnou investici, kterou je Výstavba Centra pokročilých inovačních technologií. První ze dvou technologických pavilonů tohoto centra by se měl začít stavět už letos na podzim. "V současnosti se připravuje tendr na dodavatele stavby, jehož vítěz by měl být znám na přelomu srpna a září letošního roku," upřesnila Kubová. Pavilon budou tvořit laboratoře sedmi výzkumných center, která se budou věnovat například oblastem informačních a komunikačních technologií, energetice či pokročilým stavebním technologiím. V  druhém z pavilonů, který by se měl začít stavět počátkem příštího roku, pak budou mimo jiné podnikatelské inkubátory. Tendr na dodavatele je připraven na poslední čtvrtletí letošního roku.
Na sedmi fakultách VŠB-TU nyní v  bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech studuje přes 19.000 studentů. Je největší univerzitou z celkem čtyř vysokých škol v regionu.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
aula
Pavel Nasadil
11.05.06 06:51
zobrazit všechny komentáře