Na Florenci vyroste nová odbavovací hala od architekta Hrůši

Vložil
ČTK
17.06.2008 18:35
Praha


Praha - Cestující využívající autobusové nádraží v Praze na Florenci se zřejmě v polovině příštího roku dočkají nové, moderní odbavovací haly. ČSAD Praha holding hodlá stavbu začít letos v září a hotova by měla být do konce prvního pololetí příštího roku. O projektu dnes zástupci firmy informovali novináře. Pro stavbu ještě není vybrán dodavatel, a tak náklady přímo na stavbu podle firmy zatím odhadem činí 50 milionů korun, dalších deset až 20 milionů budou stát související akce, které jsou s tím spojeny.
    Nová hala bude mít rozlohu téměř 1100 metrů čtverečních, z toho obchody, restaurace a další zařízení pro cestující zaberou asi dvě pětiny. Hala bude klimatizovaná, vybavena bezpečnostním kamerovým systémem a investor jedná i o zřízení stálé služebny republikové i městské policie v prostorách autobusového nádraží.
    "Ačkoli je tam stavební uzávěra...i za této situace postavíme novou, odbavovací halu, která bude splňovat dva základní parametry - bude pro cestující příjemná a do lokality architektonicky zapadne," řekl generální ředitel ČSAD Praha holding Pavel Vráblík.

Stávající budova, v jejímž přízemí pod úrovní plochy pro autobusy a cestující jsou nyní pokladny a toalety, zůstane zachována jako zázemí pro autobusové nádraží. "Předpokládáme, že nezůstane ve stejném stavu jako dnes," podotkl ředitel divize dopravy firmy Jiří Roubíček.
    Nádraží se bude podle něj přestavovat za plného provozu. "S troškou dobré vůle a strpení ze strany veřejnosti to zvládneme ke spokojenosti všech," doufá Roubíček.
    ČSAD Praha holding nepočítá s tím, že by autobusové nádraží bylo přímo propojeno s nedalekým vlakovým Masarykovým nádražím. Důvodem je podle Roubíčka nejasná budoucnost tohoto vlakového nádraží.
    O plánech na novou odbavovací halu informovala firma veřejnost přesně v den 60. výročí otevření původní autobusového nádraží na Florenci. Za 60 let provozu bylo na nádraží podle ČSAD Praha holding odbaveno odhadem přes 12 milionů spojů, což představuje zhruba 375 milionů cestujících.
23 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hrůza
Jan Růžička
18.06.08 07:16
:(
honza
18.06.08 08:39
to je myšleno vážně?
David Teplý
19.06.08 12:34
kontext
Helena
19.06.08 12:55
oprava
misha
19.06.08 04:54
zobrazit všechny komentáře