Na brněnské stavební veletrhy přišlo o 8000 lidí méně

Vložil
ČTK
26.04.2014 19:45
Brno

Brno - Letošní stavební veletrhy, které dnes skončily v Brně, navštívilo přes 43.000 návštěvníků. Je to o 8000 méně než loni, tehdy však akce trvala pět dní, letos o den méně. Pořadatelské Veletrhy Brno jsou s počtem návštěvníků spokojené a předpokládají, že stavebnictví se letos odrazí ode dna a příští rok zájem vzroste. Uvedl to v tiskové zprávě generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.
    Vedle stavebního veletrhu IBF se konal veletrh Dřevo a stavby, který představil rostoucí stavební odvětví, protože zájem o dřevostavby rodinných domů stoupá. Dvě hlavní akce doplnilo tradičně představení novinek v nábytku a interiérovém designu. Lidé mohli navštívit 706 expozic od vystavovatelů z 20 zemí.
    Recesi ve stavebnictví, která trvá od nástupu hospodářské krize v roce 2008, chce vláda zastavit podporou investic do liniových staveb, tedy hlavně pozemních komunikací, kterých bylo v posledních letech podle jejího mínění málo. Zda je oživení, které signalizují první měsíce letošního roku, pouze důsledkem příznivého počasí, nebo jde skutečně o konec šestiletého propadu, se ukáže až v příštích měsících.
    Stavební veletrhy patří k nejnavštěvovanějším akcím na brněnském výstavišti a doplnily úspěšné první čtvrtletí. Dosud nejúspěšnější byl letos veletrh zemědělské techniky Techagro. Přišlo na něj historicky nejvíce lidí, a to 120.000.
0 komentářů
přidat komentář