Mnohé výherce loterie o byty v Praze 10 vítězství rozbrečelo

Vložil
ČTK
18.12.2006 00:20
Praha

Praha - Radnice Prahy 10 dnes uspořádala veřejné losování výherců devíti obecních bytů. Mnohé vítěze bydlení určeného pro svobodné lidi do 30 let, manžele s nezletilými dětmi a samoživitele s dítětem výhra rozbrečela.

    "Každý bydlíme zvlášť, přitom máme tříměsíční dítě. Už třikrát jsme zkoušeli výběrové řízení a kamarád nám nakonec poradil tohle," vysvětlila Anna Baboníková, zatímco si z obličeje stírala rozmazanou řasenku. V "její" kategorii zvítězily ještě rodiny Hrazánkova, Šámalova a Justínova. Také v jejich případě především ženy nedokázaly zastavit příval dojetí a v objetí svých manželů plakaly štěstím.
    Ve skupině svobodných do 30 let se soutěžilo o dva byty. Vyhrály je Radka Zezulková a Jitka Synková, které zatím bydlí u rodičů. "Abych se přihlásila, mi poradil přítel. Bude mě ale jen navštěvovat, bydlet se mnou nebude," prozradila čtyřiadvacetiletá Zezulková. V poslední kategorii se štěstí usmálo na Irenu Dlouhou, Danielu Krixovou a Terezu Damianidu.
    Poprvé uspořádala radnice losování o byty před třemi lety. "Přemýšleli jsem, jak to udělat co nejtransparentněji," vysvětlil starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS), proč se letos loterie odehrála před očima veřejnosti na vánočním trhu ve Vršovicích. Lístky se jmény výherců vybíraly náhodně vybrané děti z  publika - v předškolním věku, aby nedopatřením nemohly jména přečíst.
    Zájemců se letos přihlásilo 102, čtyři desítky ale musely být vyřazeny, protože nesplňovaly některou z podmínek. Adepti na výhru musí mít bydliště v  desáté městské části a nesmějí vlastnit jinou nemovitost k bydlení. Musí také prokázat, že budou schopni platit ze svých příjmů nájemné 55 korun za metr čtvereční.
0 komentářů
přidat komentář