Litomyšl podpoří bytovou výstavbu slevou na pozemky

Vložil
ČTK
26.11.2012 21:50
Litomyšl (Svitavsko) - Litomyšl se rozhodla podpořit výstavbu rodinných domů a bytů v lokalitě Na Prokopu. Na jaře příštího roku tam vznikne 45 stavebních parcel, metr čtvereční bude stát 990 korun. Zastupitelé schválili, že pokud lidé dům postaví a zkolaudují do tří let, vrátí jim radnice 150 korun za metr čtvereční.
    
"Chceme, aby si parcely koupili lidé, kteří tam opravdu chtějí stavět rodinný dům a nebudou s pozemky spekulovat," uvedl starosta Michal Kortyš (ODS).
     Projekt nastartoval soukromý developer, který v lokalitě koupil pozemek a přišel s plánem investovat do parcel na stavbu rodinných domů. Protože má město v sousedství lokality také své pozemky, k  projektu se přidalo. Ve spolupráci s městskou architektkou Zdeňkou Vydrovou vznikla zastavovací studie. V místě vznikne celkem 45 parcel, ke kterým povedou dvě komunikace. Většina parcel je určena pro rodinné domy, část pro řadovou zástavbu. O investice do cest a sítí se podělí město s developerem.
     Podle Kortyše by měl soukromý investor nejdříve postavit jeden vzorový dům. Budování inženýrských sítí začne příští rok na jaře.
0 komentářů
přidat komentář