Lipník nad Bečvou se pustil do opravy funkcionalistické pošty

Vložil
ČTK
05.09.2007 20:15
Praha

Lipník nad Bečvou (Přerovsko) - Funkcionalistická budova v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, která je prohlášena za kulturní památku, se dočkala rekonstrukce. Dělníci se pustili nejen do opravy domu, ve kterém sídlí pošta, ale i do úpravy jeho okolí. Celkové náklady se vyšplhají na 2,3 milionu korun.
    Půlkruhová budova pošty pochází z roku 1932. "Ve stylu funkcionalismu jsou v Lipníku pouze dvě budovy, kromě pošty je to také Wawerkova vila, která se dostala mezi Slavné vily Olomouckého kraje v rámci výstavy v Muzeu umění v  Olomouci. Vila je však nyní nepřístupná," řekla ČTK mluvčí radnice Magdalena Gladišová.
    Objekt pošty se při rekonstrukci dočká nejen celkové opravy omítek vnějších stěn dvorní části domu, včetně štítů a dvorní zdi, ale i  zateplení. Ve dvorní části a v průjezdu dělníci vymění všechna dřevěná okna, zpevní také plochu dvora a opraví průjezd.
    Dům na okraji historického jádra tvoří dva bloky. Větší, se zaobleným nárožím, a menší, svírající s prvním pravý úhel.
    Město na rekonstrukci objektu získalo dotaci od ministerstva kultury ve výši přes půl milionu korun v rámci programu regenerace městských památkových rezervací.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
nechápu
mini
06.09.07 09:32
Pošty
Milena
08.09.07 12:32
zobrazit všechny komentáře