Lidé se mohou vyjádřit ke konceptu územního plánu H. Králové

Vložil
ČTK
25.07.2012 17:50
Hradec Králové

Hradec Králové - Obyvatelé Hradce Králové se mohou vyjádřit ke konceptu nového územního plánu. Město na srpen a září připravuje projednávání dokumentu s veřejností. Lidé budou mít možnost připomínky a námitky podávat do 4. října, řekl dnes novinářům architekt Tomáš Vymetálek, který územní plán zpracovává společně s kolegou Patrikem Kotasem.
     Projednávání konceptu územního plánu začne 6. srpna besedou pro zastupitele, 15. a 22. srpna a 5. září budou následovat besedy pro veřejnost. Veřejné projednání územního plánu je stanovené na 19. září. "Koncept územního plánu je vyvěšený od pondělí 23. července, aby veřejnost měla maximální možnost se s ním seznámit," řekl Vymetálek. Lidé se mohou s konceptem seznámit také v budově radnice.
     Plán podle Vymetálka a Kotase rozvíjí současné okružní založení města dané plánem Josefa Gočára z první poloviny 20. století. Rozvojovou osu idea vidí západním směrem do části Kukleny směrem k dálnici D11. "Náš územní plán se nesnaží rozpínat město do krajiny a zabírat zemědělskou půdu, ale naopak se snaží najít rezervy v rámci města," řekl Vymetálek.
     Autoři plánu také v  dokumentu řeší napojení města na dálnici D11, trasy obchvatů města či rozvoj v  okolí letiště. Koncept obsahuje dvě varianty, které se liší především rozdílným řešením komunikační sítě. Více podrobností je možné najít na www.hradeckralove.org.
     Hradecká radnice rozhodla o pořízení nového územního plánu v červnu 2009, do soutěže se přihlásilo 19 návrhů. Rozvoj města by se plánem po dobu dalších deseti až 15 let měl řídit od roku 2015. Dosud se město řídí územním plánem z roku 2000, který byl koncipován na dobu deseti let.

0 komentářů
přidat komentář

Související články