Liberecký obchodní dům Tesco nebude památka, lze ho bourat

Vložil
ČTK
27.03.2007 10:10
Liberec

Liberec - Ministerstvo kultury zamítlo další podněty na zařazení libereckého obchodního domu Tesco mezi kulturní památky. Společnosti MULTI Development, která chce na jeho místě postavit velké obchodní centrum Forum, tak v demolici nic nebrání. Informuje o tom dnešní Liberecký deník (Deník). Ministerstvo návrh na zápis budovy postavené podle návrhu architektů Miroslava Masáka a Karla Hubáčka zamítlo již v roce 2005.
    "Po formální stránce bylo naše rozhodnutí v pořádku a v nových podnětech ve věci zařazení OD Ještěd - Tesco mezi kulturní památky jsme neshledali žádných nových věcných skutečností," řekl Deníku Jiří Vajčner z ministerstva kultury. Ministerstvo rozhodlo ve velmi krátké době, ačkoli jindy se na závěr úředníků čeká i roky. Vajčner to zdůvodnil tím, že hrozila akutní demolice objektu.
    Liberecký obchodní dům byl postaven na konci 70. let minulého století. Objekt byl postaven jako sdružený obchodní dům, kde se jednotlivé plochy pronajímaly. Tvoří ho vlastně tři budovy, což dnes komplikuje zavážení zboží i pohyb zákazníků. Centrum jich týdně obslouží kolem 100.000. I sám Masák nedávno ČTK řekl, že stavba odpovídá své době, a kdyby obchodní dům projektoval dnes, vypadal by jinak.
    Budova Tesco by měla být demolována někdy na přelomu let 2008 a 2009.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Opatrně rozebrat
Jan Sommer
27.03.07 01:53
zobrazit všechny komentáře

Související články