Libereckou továrnu Bytex čeká demolice, nahradí ji nové haly

Vložil
ČTK
14.02.2007 13:35
Liberec

Liberec - Izraelští investoři, kteří stojí za společností Intex, počítají s demolicí většiny továrních budov v bývalém areálu Bytexu v libereckém městském obvodu Vratislavice. Zbourané budovy nahradí nové výrobní a skladovací haly. Informuje o tom dnešní vydání Mladé fronty Dnes pro Liberecký kraj.

    "Zkoumali jsme možnosti využití celého areálu. Jako nejlepší se ukázala výroba a skladování," řekla listu Kateřina Deličová z Intexu, který na začátku tisíciletí ukončil v aeálu výrobu koberců. Uvažovalo se i o obchodním centru nebo přestavbě na rezidenční bydlení, nevycházelo to ale ekonomicky. Nyní firma s přípravami projektu značně pokročila, v příštích týdnech už chce žádat o  územní povolení, uvedl deník.
    Ze starého areálu, který se rozkládá na deseti hektarech a má i vlastní vlečku, zůstane jen vodárenská věž a administrativní budova, které mají historickou hodnotu. Stavět se nezačne dříve, než firma najde nájemce pro nové prostory.
    Tradice výroby koberců začala ve Vratislavicích v polovině 19. století. Za socialismu například Bytex zásoboval řadu zemí RVHP především známými koberci kovraly, připomíná deník.
    V areálu působí belgická společnost Associated Weavers, které zaměstnává 80 lidí ve finální úpravě koberců. Výrobní prostory od Intexu koupila. Několik let tam vyráběla kobercové předložky, jejich produkci ale přestěhovala jinam.
0 komentářů
přidat komentář

Související články