Lávka za 60 milionů v centru Plzně zvýší bezpečí chodců

Zdroj
Lada Pešková
Vložil
ČTK
31.12.2008 18:45
Plzeň

Plzeň - Bezpečí chodců i cyklistů má v centru Plzně výrazně zvýšit nová lávka za 60 milionů korun. Její postavení schválili radní centrálního městského obvodu, informoval ČTK starosta Jiří Strobach (ODS). Lávka povede přes čtyři jízdní pruhy silnice první třídy, která prochází Plzní ve směru od Prahy na Domažlice a Rozvadov. Překlene také řeku Mži a vyústí v  Lochotínské ulici.
    "Důvodem výstavby je časté, velmi nebezpečné a živelné přecházení přes Tyršovu ulici v Sadech 5. května v prostoru mezi lávkou přes Mži a Sedláčkovou nebo Dominikánskou ulicí a také zamýšlená rekonstrukce mostu Generála Pattona," popsal starosta.
    Rozhodovalo se mezi trvalou stavbou a přechodným přemostěním po dobu rekonstrukce frekventovaného mostu, který do centra přivádí dopravu ze sídlišť na severním předměstí. "Radní dali nakonec přednost trvalé lávce," doplnil Strobach.
    Kromě toho rozhodli radní ještě o postavení dalších dvou lávek. Využije se přitom ocelová konstrukce, která dřív stála u železniční stanice Jižní Předměstí. "Konstrukce má rozpětí 25 metrů a byla demontována v roce 2006 při rekonstrukci křižovatky," řekl starosta.
    Jedno mostní pole poslouží k přemostění Mže u zoologické zahrady, takže se lépe propojí čtvrti Lochotín a Skvrňany. Druhé mostní pole by se mělo použít na přemostění Radbuzy pod Meditační zahradou u Tyršova mostu. Pro pěší a cyklisty se tak propojí části Doudlevce a Výsluní. "Odhadované náklady na obě akce činí téměř deset milionů korun," dodal Strobach.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
v Plzni jsou moudří radní
Václav Průcha
02.01.09 01:06
zobrazit všechny komentáře