Kunovice na Uherskohradišťsku připravují výstavbu smuteční síně

Vložil
ČTK
09.10.2014 22:05
zdroj: mesto-kunovice.cz
Kunovice (Uherskohradišťsko) - Kunovice na Uherskohradišťsku připravují výstavbu obřadní síně na místním hřbitově. Záměr schválili na svém posledním zasedání zastupitelé, novou smuteční síň žádali i obyvatelé města v nedávné anketě. Kunovice by ji rády vybudovaly v příštím volebním období, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Kučera.

    Rozloučení se zesnulými se nyní konají v kostele sv. Petra a Pavla, případně ve smutečních síních v Uherském Hradišti a ve Starém Městě. "Tento stav není ideální a neodpovídá potřebám našich občanů. Když se obřad koná v našem kostele, průvod při cestě na hřbitov zablokuje postupně dvě frekventované silnice," uvedla starostka Ivana Majíčková (nez.).
    Vedení města oslovilo tři projektanty, aby vytvořili architektonické studie podoby smuteční síně. Návrhy jsou vystaveny na hřbitově, kde si je mohou prohlédnout a poté se k nim až do konce letošního roku vyjádřit občané Kunovic. V polovině října by se mělo uskutečnit veřejné jednání, na němž budou přítomni i autoři studií.
    "Všichni tři autoři ve svých návrzích pouštějí do obřadní síně světlo a pracují se symbolikou odchodu do jiného světa, i když každý z nich pojal prostor obřadní síně jinak. Líbí se mi, jak se svým pojetím všichni snaží vyjádřit útěchu pozůstalým, trpícím ztrátou blízkého člověka, nikoliv prohlubovat jejich trýzeň," doplnila Majíčková.
    Radnice chce na vybudování obřadní síně získat dotaci. Náklady by se podle Kučery měly pohybovat kolem 25 až 30 milionů korun v závislosti na vybrané variantě a také na charakteru a kvalitě vybavení.
    Novou smuteční síň připravují ve Zlínském kraji i Morkovice-Slížany na Kroměřížsku. Radnice ji hodlá postavit v těsné blízkosti hřbitova v areálu bývalého podniku Komunální služby Morkovice. Město by chtělo stavbu zahájit příští rok na podzim, náklady by neměly přesáhnout deset milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář